logo
19/07
18/07
17/07
16/07
15/07
14/07
13/07
12/07
11/07
10/07
2 ...

Львів’ян запрошують на унікальну виставку про роль Соломії Крушельницької у тріумфі опери «Мадам Баттерфляй»

28-05-2024 19:42207

Львів’ян запрошують на унікальну виставку про роль Соломії Крушельницької у тріумфі опери «Мадам Баттерфляй»
Фото: пресслужба Львівської міської ради

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької запрошує на виставку «Ще раз Баттерфляй», яка розповідає про історію постановки опери Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй» та про роль української примадонни у тріумфі цього твору на світових сценах.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Вже понад 120 років оперу Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй» виконують на найкращих сценах кількох континентів. Історія трагічного кохання молодої японки до американського офіцера й сьогодні підкорює мільйони сердець шанувальників музичного мистецтва.

Втім всесвітньому тріумфу цієї опери передував провал: 17 лютого 1904 року у міланському театрі Ла Скала прем’єру «Мадам Баттерфляй» освистали. Тоді нова опера Джакомо Пуччіні зазнала цілковитого фіаско. Врятувати не лише твір, а й кар’єру композитора, вдалося українській оперній співачці Соломії Крушельницькій.

Матеріали виставки «Ще раз Баттерфляй» зібрані із фонду музею Соломії Крушельницької та приватних колекцій:

- факсиміле з архівів світу, що дають змогу зануритися в географію постановок опери та «зіркового» складу;

- світлини із Соломією Крушельницькою в партії Чіо-Чіо Сан;

- її костюм-реконструкція авторства Юлії Піґель (Рута Вітер);

- театральні ескізи костюмів та сценографії, яка збереглася на унікальних поштових листівках архіву Ricordi (Мілан, Італія);

- оригінальні японські гравюри Утаґави Кунісади, Кунічіки Тойохари та Тіканобу Тойохари перенесуть нас у Японію кін. ХІХ – поч. ХХ ст.

В експозиції також представлені твори сучасних авторів, які черпали натхнення з опери Дж. Пуччіні «Мадам Баттерфляй»: Олена Звір, Леся Рось, Сергій Гай, Наталка Заставна, Анна Атоян, Ніна Резніченко, Наталія Бартків, Ксенія Лозинська, Леся Квик, Ігор Щуров, Марія Хом’як, Іван Дудич. Також відомий меценат та колекціонер Юрій Юров, який є шанувальником опери та таланту Соломії Крушельницької, надав для експозиції твори Панаса Титенка та Ірини Проценко.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news