logo
14/07
13/07
2 ...

«Безперервно витікав гній із вуха»: у Львові прооперували 17-річну дівчину із небезпечним утворенням

29-05-2024 10:33203

«Безперервно витікав гній із вуха»: у Львові прооперували 17-річну дівчину із небезпечним утворенням
Фото: зі сторінки у Facebook

Отохірурги Центру дитячої медицини, лікарня «Охматдит» успішно прооперували 17-річну дівчину, в якої було небезпечне утворення у вусі, яке руйнувало кістку.

Про це повідомляється на сторінці Центру. 

Юля із Вінницької області. Дівчину турбували сильні болі у вусі. Місцеві лікарі сказали, що причина у аденоїдах і їх треба видалити, що і зробили минулого року. Однак, і за півроку опісля Юлі не полегшало. Із вуха постійно витікав гній. Зʼявились болі від яких Юля рятувалася знеболювальними ліками. Однак, з часом біль був настільки сильним, що дівчина вже не могла терпіти. А ще її турбувало головокружіння.

Тоді дівчина, шукаючи по відгуках лікаря, звернулася до Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит». ЛОРи обстежили дитину та зʼясували, що у дівчинки холестеатома - утворення в вусі, яке невпинно росте, інфікується та руйнує кістку.

Це епідермальний утвір, який може виникати в середньому вусі за барабанною перетинкою. Належить за своєю сутністю до доброякісних, але за перебігом - до злоякісних, оскільки загрожує життю пацієнта. Хвороба може бути вродженою, а також може виникати внаслідок рецидивуючих, секреторних або хронічних середніх отитів.

Холестеатома постійно росте і може проникнути в порожнину черепа, спричинивши загрозливі для життя ускладнення.

Тож лікарі Центру вирішили терміново робити втручання. Операція була дуже складна, бо відбувалася дуже близько до великих судин, лицевого нерва і мозкових оболонок.

Холестеатома була гігантською - величиною 5х7х2 см. Її усунули повністю, таким чином і ліквідували загрозу для життя пацієнтки.

Операція пройшла успішно. 17-річна дівчина виписана та у подальшому буде під спостереженням медиків Центру.

Слід памʼятати, що холестеатома є хірургічною хворобою і лише операція ліквідує загрозу для життя пацієнта.

Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.

Контакти для запису на консультацію: 067 760 00 31.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news