logo
21/07
20/07
19/07
2 ...

У Львові запрацювало унікальне в Україні дитяче реабілітаційне відділення UNBROKEN KIDS (ФОТО)

31-05-2024 19:51260

У Львові запрацювало унікальне в Україні дитяче реабілітаційне відділення UNBROKEN KIDS (ФОТО)
Фото: Роман Балук

Відділення реабілітації UNBROKEN KIDS відкрили у дитячій лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Воно є унікальним та одним із найбільших в Україні, де лікують дітей, які постраждали від війни та які мають різні важкі діагнози. Відновити й адаптувати відділення допомогли близько 90 благодійників.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Відділення відкрили сьогодні, 31 травня, у переддень Дня захисту дітей, разом із благодійниками та маленькими пацієнтами, які отримали важкі поранення під час війни. Серед них – 13-річна Яна Степаненко, яка втратила кінцівки під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську, та Михайлик Воловиков, який отримав осколкове поранення у Херсоні – уламок потрапив у мозок.

«Для дорослих бачити дитячі усмішки – найбільша радість. Велика честь і подяка усім нашим друзям і партнерам, які долучилися і долучаються до розбудови цього відділення. Ми маємо, з одного боку, сльози і плач, що діти зазнають травм, а з іншого – радість і усмішки, що діти живі, лікуються і йдуть звідси здоровими», - зауважив мер Львова Андрій Садовий.

UNBROKEN KIDS – унікальне відділення, де діти отримують комплексну кваліфіковану допомогу. Відновити й адаптувати відділення допомогли близько 90 благодійників: організації, школи, соціально відповідальний бізнес, фонди і небайдужі люди. Тут є все необхідне для повноцінного відновлення дітей: басейн, інноваційна система для відновлення навичок ходьби навіть для пацієнтів із найважчими ураженнями Walkbot, зали ерготерапії та фізичної терапії, VR-технології доповненої реальності для занять у формі гри, два просторих зали для реабілітації, кабінет психолога та яскраві мотивуючі малюнки на стінах.

Робота спеціалістів із дітьми починається з першого дня лікування у медзакладі, ще у реанімації у перші дні життя, до, під час та після складних оперативних втручань.

Серед пацієнтів відділення – постраждалі під час війни із мінно-вибуховими травмами, осколковими та вогнепальними пораненнями, опіками, діти із політравмами, після інсультів, із наслідками ДТП, порушеннями роботи мозку, при захворюваннях хребта і суглобів, порушеннями постави та сколіозами. Аби повернути дітям повноцінне дитинство, з ними працює реабілітаційна команда.

«11 березня я випала з вікна 4-го поверху, був протяг і мене стукнуло вікном – я випала. Прибула в цю лікарню, мені поставили апарат зовнішньої фіксації, з яким я пролежала два місяці, і тепер тут два тижні я буду на реабілітації. Вже четвертий день займаюсь тут, трохи важко, але допомагають реабілітологи. Ми проходимо такі спеціальні перешкоди, які допомагають мені йти», - поділилася пацієнта відділення – 16-річна Василина Притула зі Львова.

Загалом реабілітаційне відділення розраховане на 20 ліжок, і одночасно тут зможуть бути на реабілітації 42 пацієнти, з урахуванням навантаження на фахівців. Адже до кожного потрібен індивідуальний підхід.

«Реабілітація – це комплекс заходів, які сприяють найякіснішому одужанню і відновленню пацієнта, тому для однієї людини залучається декілька фахівців. У нас є фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, протезисти-ортозисти, терапевт мови і мовлення, лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Власне лікар фізичної та реабілітаційної медицини повністю організовує процес реабілітації.

Ми працюємо з дітьми з мінно-вибуховою травмою, з осколковими пораненнями, з опіками, з черепно-мозковими і спінальними травмами, після ампутацій кінцівок, після інсульту, після різних травм. Наші пацієнти – діти від народження до 18 років з будь-якого регіону України.

Раніше такі пацієнти зверталися в фізкабінети чи займались лікувальною фізкультурою. Але часто однаковий комплекс вправ не підходить різним людям. Тому було створено це відділення, яке має в собі весь комплекс послуг, і фахівці можуть індивідуально брати до уваги потреби кожного пацієнта», - пояснила лікарка фізичної та реабілітаційної медицини UNBROKEN KIDS Зоряна Цоньо.

До слова, відділення контрактується із Національної службою здоров’я України, тому пацієнти проходять реабілітацію безкоштовно за скеруванням від сімейного чи лікуючого лікаря.

Нагадаємо, раніше у Львові зібрали майже 36 мільйонів гривень на обладнання для дитячої реабілітації. Зокрема, завдяки небайдужим українцям, організаціям, компаніям, підприємствам та меценатам з-за кордону, вдалося зібрати ці кошти на найновіше медичне обладнання для центру реабілітації UNBROKEN KIDS на базі дитячої лікарні святого Миколая. Збір коштів реалізував Благодійний фонд UNBROKEN на платформі dobro.ua.

Зауважимо, сьогодні також у дитячій лікарні організували свято до Дня захисту дітей: його для своїх маленьких пацієнтів влаштували медичні працівники лікарні.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news