Надбавка за вислугу років: який її розмір для військовослужбовців
https://leopolis.news/post/106751/nadbavka-za-vyslugu-rokiv-yakyy--rozmir-dlya-viyskovoslujbovciv
02/06/2024
Юрист Любомир Кожухов розповів, який розмір надбавки за вислугу років для військовослужбовців, пише ZN.ua.
Він нагадав, що грошове забезпечення військовослужбовця — це система фінансової підтримки військовослужбовців, яка забезпечує їхні матеріальні потреби та відповідає їхньому внеску в оборону країни. Це включає в себе не лише основну заробітну плату, а й додаткові виплати, такі як надбавки за вислугу років, компенсації за особливі умови служби та інші види матеріальної підтримки.
Однією з ключових складових грошового забезпечення є надбавка за вислугу років. Це додаткова винагорода, яка обчислюється нарівні з посадовою зарплатою та зарплатою за військове звання.
Розмір даної додаткової складової фінансового забезпечення військовослужбовця залежить від тривалості служби, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»:
від 1 до 5 років – 25%;
від 5 до 10 років – 30%;
від 10 до 15 років – 35%;
від 15 до 20 років – 40%;
від 20 до 25 років – 45%;
від 25 років та більше – 50%.
Визначення ж «вислуги років» регулюється відповідними нормативно-правовими актами, наприклад, Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393, що визначає різні типи військової служби, такі як:
служба в армійських частинах МОУ та МВС (ЗСУ, ДПСУ, НГУ, СБУ, СЗР тощо);
служба в лавах Радянській Армії та Військово-Морському Флоті та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ;
служба в Збройних Силах чи органах безпеки держав - учасниць колишньої Співдружності Незалежних Держав (СНД) та інших військових формуваннях, створених законодавчими органами цих держав;
служба в військовому резерві під час участі в антитерористичній операції та протидії агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а також під час здійснення заходів забезпечення національної безпеки і оборони;
перебування в полоні або як заручник, якщо це не було добровільним і не було скоєно злочину проти миру і людства.
Важливо додатково зазначити, що ця військова служба може бути врахована на пільгових умовах, тобто, з урахуванням кратності (місяць за три, два чи півтора місяці), яка визначається пунктом 3. Це може бути, наприклад:
участь в бойових діях, ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, таємні операції;
льотна робота у реактивній авіації, служба на атомних підводних човнах;
льотна робота в авіації, служба на атомних надводних кораблях тощо.
Учасникам бойових дій держава надає пільги. Зокрема, вони можуть отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Щоб скористатися цією пільгою, необхідно подати відповідну заяву.
Leopolis.news