logo
24/07
23/07
22/07
20/07
19/07
18/07
17/07
16/07
15/07
2 ...

У Львівській філармонії для молодих диригентів проведуть майстерклас із Теодором Кухарем

03-06-2024 21:06245

У Львівській філармонії для молодих диригентів проведуть майстерклас із Теодором Кухарем
Фото: Львівська національна філармонія ім. М. Скорика

Вже вдруге Львівська національна філармонія ім. Мирослава Скорика та Академічний симфонічний оркестр філармонії спільно із Студентським науково-творчим товариством «Octopus» готують для молодих музикантів можливість для самовдосконалення та знайомства з роботою класичної музичної індустрії. 

Про це повідомляє пресслужба Львівської національної філармонії.

17–21 серпня 2024 року відбудеться Майстерклас для молодих диригентів із Теодором Кухарем.

Теодор Кухар –– американський диригент українського походження, володар численних нагород та один із найбільш записуваних диригентів свого покоління. Маестро має досвід роботи з найвідомішими симфонічними колективами у Лондоні, Берліні, Чикаго, Клівленді, Гельсінкі, Сіднеї та багатьох інших містах світу. У 2022 маестро очолив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. 

Мета майстеркласу з Теодором Кухарем – дати можливість студентам-симфонічним диригентам стати за пульт професійного колективу, відчути синергію музикантів і навчитися керувати нею, дослідити технічний аспект безпосередньо через вплив на оркестрантів, навчитися будувати довірливі відносини з колективом, познайомитися з досвідом видатного диригента і почерпнути свої уроки з цих бесід, а також привідкрити завісу вічного питання: де шукати можливості реалізації себе в професії? Для досягнення цієї мети організатори передбачили кілька форматів взаємодій.

Робота над удосконаленням диригентської майстерності

Це основна практична частина майстеркласу, яка передбачає освоєння молодими диригентами чотирьох знакових для німецької та української музичної традиції творів, тривалістю 15–20 хв та роботу над ними разом із Теодором Кухарем. Цей формат передбачає три репетиції з концертмейстерами для відточення диригентського жесту та чотири оркестрові репетиції задля розвитку навички відчуття ведення репетиційного процесу та побудови професійних взаємовідносин з колективом.

У цьому форматі майстеркласу передбачена участь як активних, так і пасивних учасників. Для участі у майстеркласі всім бажаючим необхідно заповнити цю заявку.

Активна участь передбачує індивідуальні заняття з маестро та концертмейстерами над технікою, роботу під менторством Теодора з оркестром та виступ з вибраним твором на

Гала-концерті «Молоді диригенти» 21 серпня на сцені Концертного залу Людкевича Львівської національної філармонії.

До активної участі запрошуємо молодих симфонічних диригентів — здобувачів вищої музичної освіти рівнів бакалавр та магістр. Для охочих взяти активну участь потрібно заповнити заявку до 20 червня. Імена чотирьох активних учасників, обраних Теодором Кухарем, буде відомо не пізніше 1 липня на сторінках в соціальних мережах СНТТ Octopus.

Пасивна участь передбачає можливість бути присутнім на всіх репетиціях та уроках, спостерігати за роботою активних учасників та обговорити всі свої творчі питання з Теодором Кухарем. Для пасивної участі запрошуємо усіх охочих без урахування віку, статусу і спеціальності. 

По закінченню події усі учасники отримають сертифікати, які будуть підтверджувати їхню участь у майстер-класі Теодора Кухара за умови відвідування мінімум трьох з п’яти днів майстер-класу.

Окрім удосконалення професійних навичок, для успішної реалізації музикантам, зокрема диригентам треба вміти вписати себе у контекст музичного життя свого міста/України. Аби це не стало несподіванкою для студентів та випускників музичних вищих навчальних закладів, під час майстер-класу відбудеться серія дискусій про пошук та створення собі можливостей для власного кар’єрного зростання. 

Leopolis.news