logo
21/07
20/07
17/07
16/07
14/07
13/07
11/07
2 ...

У росіян не достатньо сил для наступальних операцій на кількох напрямках - ISW

09-06-2024 11:51268

У росіян не достатньо сил для наступальних операцій на кількох напрямках - ISW
Фото: Костянтин Ліберов


Поповнення російської армії новобранцями, ймовірно, буде недостатньо для проведення одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках.

 

Про це повідомляє у звіті Інститут вивчення війни (ISW).

ISW із посиланням на українського військового оглядача Костянтина Машовця зазначає, що частина із заявлених 30 000 військовослужбовців, яких Росія мобілізує щомісяця, прибуває на фронт як заміна та підкріплення бойових сил, і що зусилля Росії із формування збройних сил дозволили російським військам створити лише обмежені оперативні та стратегічні резерви.

За словами експерта, в середньому кожне російське оперативне угруповання військ отримує від 1000 до 1500 бійців щомісяця на заміну або підсилення і може отримати 2000, якщо угруповання відповідає за активізацію наступальних операцій. В Україні та поблизу неї діють шість оперативних угруповань російських військ. Це означає, як припускає Машовець, що російські війська щомісяця отримують загалом від 6 до 12 тисяч нових військовослужбовців.

Військовий оглядач вважає, що за останні шість-вісім місяців російські сили накопичили в оперативних і стратегічних резервах щонайбільше 60 000 осіб. В ISW припускають, що російська армія належним чином не навчила або не оснастила ці резерви, які раніше використовувалися переважно як резерви живої сили для переукомплектування та посилення підрозділів, які ведуть наступальні атаки.

За оцінкою ISW, цих обмежених російських резервів оперативного та стратегічного рівня, ймовірно, буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних дій на кількох напрямках.

«Російське військове командування, ймовірно, буде змушене вибрати одну основну дію під час очікуваного літнього наступу, якщо воно має намір використовувати ці резерви для підтримки широкомасштабної наступальної операції» – підсумували в Інституті.

Як повідомлялося, наприкінці травня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що РФ готується розгорнути ще 300 тисяч своїх військових біля кордону України.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news