logo
25/07
24/07
2 ...

Співробітниця Львівського медуніверситету виступила на Міжнародній науковій конференції у Польщі

14-06-2024 12:12187

Співробітниця Львівського медуніверситету виступила на Міжнародній науковій конференції у Польщі
Фото: відділ комунікації і промоції ЛНМУ ім. Данила Галицького

Днями у Лодзі (Республіка Польща) відбулася ІХ Міжнародна наукова конференція «Oblicza wojny» («Обличчя війни»). Її організував філософсько-історичний факультет Лодзького університету (Uniwersytet Łódzki) (Польща). 

Про це повідомляє відділ комунікації та промоції Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Захід, що відбувся у змішаному форматі, об’єднав понад сотню дослідників із України, Польщі, Чехії, Угорщини. Упродовж двох днів тривали 15 панельних дискусій, три з яких були присвячені сучасній російсько-українській війні.

Участь у конференції взяла співробітниця Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент кафедри українознавства Наталія Гірна. Вона виступила з доповіддю «Dziecięce obrazy wojny: rosyjskie zbrodnie na dzieciach i dzieciństwie (2022-2024») («Дитячі образи війни: російські злочини проти дітей і дитинства (2022-2024»). 

У своєму виступі доповідачка зосередила увагу учасників довкола вбивств українських дітей, завданих їм каліцтв і психічних травм. Вона повідомила, що за даними Державного порталу «Діти війни», від початку повномасштабного вторгнення російські окупанти вбили 568 дітей, 1368 отримали важкі поранення внаслідок ворожих атак, зокрема втратили кінцівки. На жаль, ці цифри є неповними, адже московські варвари продовжують свою криваву справу. Також неможливо встановити кількість жертв серед дітей на тимчасово окупованих територіях України. 

На завершення доцент Наталія Гірна закликала науковців продовжувати інформувати громадськість своїх країн про російські злочини в Україні, зокрема проти дітей і дитинства, а також посилювати підтримку України.

Leopolis.news