logo
24/07
23/07
2 ...

росія задіяла для наступу «добровольчий корпус», який не дуже підходить – розвідка Британії

14-06-2024 15:45173

росія задіяла для наступу «добровольчий корпус», який не дуже підходить – розвідка Британії
Фото: ілюстративне

Для наступальних дій у війні проти України росія активно використовує «добровольчий корпус», який за своїми характеристиками не дуже підходить для таких завдань.

Про це йдеться в огляді Міністерства оборони Британії про російсько-українську війну від 14 червня, повідомляє «Європейська правда».

«Російське Міноборони все більше централізує механізми командування й контролю за неформальними проросійськими силами, ймовірно для того, щоби спростити їхнє використання у наступальних операціях в Україні», – зазначають в огляді. 

Як нагадують, у лютому 2023 року російське Міноборони створило так званий добровольчий корпус під єдиним командуванням і управлінням, до якого зібрали близько 20 тисяч охочих воювати резервістів, найманців і колишніх в’язнів. Відтоді це формування активно задіювали у наступальних діях в Україні, хоча, зазначають аналітики, воно погано підходить для таких цілей. 

«Російські нерегулярні формування – це переважно легкі піхотинські підрозділи, у яких немає інтегрованої артилерійської підтримки чи підтримки з повітря, і це робить їх більш вразливими, аніж регулярні підрозділи. Відповідно, упродовж останніх 9 місяців нерегулярні російські підрозділи ймовірно зазнавали пропорційно більших втрат, аніж регулярні сили російської армії», – розповідають в огляді. 

В одному з попередніх оглядів Міноборони Британії зазначали, що звістки про спроби росії вербувати громадян країн Африки на війну проти України вказують на те, що Москва вже відчуває нестачу мобілізаційного ресурсу серед в’язнів – категорії, на яку раніше робили основну ставку, щоб зменшити суспільне невдоволення. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news