logo
24/07
2 ...

У Львові відзначили Всесвітній день донора крові

14-06-2024 17:21372

У Львові відзначили Всесвітній день донора крові
Фото: ілюстративне

Сьогодні, у Всесвітній день донора крові, львів’яни мали нагоду здати кров у мобільному пункті.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день донора крові. Це день, коли ми вшановуємо тих людей, які діляться своєю кров’ю для порятунку інших. Наш центр активно бере участь у забезпеченні кров’ю та її компонентами медичні заклади. Запаси крові потрібно постійно поповнювати, і для цього треба залучати нових донорів. Тому допомагає в цьому мобільний пункт здачі крові, бо його перевага – у мобільності: він може виїхати до людей, на підприємство чи університет, і не відриваючи людей від роботи – за один день мати від 50 до 60 донорів.

Донорство – абсолютно безпечне і корисне. Одна здача крові може врятувати до трьох життів. Зараз це дуже актуально, оскільки збільшилася кількість пацієнтів, саме внутрішньо переміщених людей, а також поранених військових, які потребують складних операцій, протезування і реконструкцій, і ці операції є тривалими й потребують різних компонентів крові.

Донорами можуть бути люди від 18 до 65 років, вагою понад 50 кг. Всі інші показання – індивідуальні. Здається аналіз на рівень гемоглобіну, тоді лікар оглядає і встановлює, чи можна людині здавати кров. Протипоказанням є хронічні захворювання, і перед здачею крові не можна вживати алкоголь, жирну і смажену їжу, також потрібно відмінити таблетки, які приймаєте, хоча б за добу», – розповів у коментарі Святослав Синюк, лікар-трансфузіолог міського Центру крові Першого медичного об‘єднання Львова.

Здавати кров – безпечно і навіть корисно, кажуть медики. Адже це сприяє самовідновленню організму та профілактиці серцево-судинних захворювань.

В організмі людини міститься, в середньому, близько 5 літрів крові, а під час донації беруть 450 мл, причому це так звана рідка частина крові – плазма, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Найчастіше здають цільну кров – її беруть із вени на руці, проте можна здавати і компоненти – плазму чи тромбоцити. 

«Знаю, наскільки це важливо, і бладмобіль – це зручна можливість здати кров близько до того, де я живу, тому вже вдруге користаюся такою чудовою можливістю. Процедура не болюча, дуже швидка, немає ніякого дискомфорту. Це важлива річ, донорської крові нам бракує, тому для кожної здорової людини здавати кров – це одна з тих речей, яку ми, безперечно, маємо робити», – поділилася донорка Софія.
Здати кров у кров у Львові можна за такими адресами:

– Центр крові Першого медичного об’єднання Львова (вул. Миколайчука, 9); контактний телефон: 0 800 333 003;

– Львівський обласний центр служби крові (вул. Пекарська, 65), контактний телефон: 0322756405;

– Мобільний центр крові (щоразу змінює локацію – для зручності мешканців).

Leopolis.news