logo
23/07
22/07
21/07
20/07
19/07
18/07
17/07
2 ...

10 борделів із щомісячним обігом 16 млн грн: у Львові викрили масштабну спільноту сутенерів

14-06-2024 16:33915

10 борделів із щомісячним обігом 16 млн грн: у Львові викрили масштабну спільноту сутенерів
Фото: Офіс генерального прокурора

Члени чотирьох злочинних угруповань займалися звідництвом і сутенерством у Львові. Поліцейські провели більше 70 санкціонованих обшуків та оголосили підозри 24-м фігурантам.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції у Львівській області.

Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки спільно із працівниками Головного слідчого управління Нацполіції припинили діяльність розгалуженої кримінальної спільноти. Злочине формування займалося утриманням місць розпусти та сутенерством на території всієї Львівської області.

За інформацією Офісу генпрокурора, у Львові «працювали» 10 постійно діючих салонів-квартир, діяльність яких широко рекламувалася. Для їхньої безперебійної роботи зловмисники створили кол-центр, який рекламував надання інтимних послуг та оформляв замовлення. Вартість послуги становила від 4000 грн за годину.

Квартири, в яких інтимні послуги надавали понад пів сотні жінок, головним чином були розташовані в центральних районах міста. Для розширення діяльності злочинної мережі на «роботу» запрошували молодих дівчат віком від 18 до 25 років.

Серед учасників злочинної організації був адвокат. Його роль полягала у спробах вирішення проблемних питань з держустановами, зокрема і в правоохоронних органах. За наявними даними, він надавав аналогічні послуги ще трьом злочинним угрупуванням, причетним до секс-бізнесу.

Загальний щомісячний обіг коштів злочинної спільноти сягав понад 16 мільйонів гривень.

За фізичної підтримки відділу швидкого реагування ДВБ, бійців поліції особливого призначення та ТОР Департаменту патрульної поліції правоохоронці провели у фігурантів більше 70 одночасних санкціонованих обшуків у кількох областях. Під час яких виявили і вилучили гроші, зокрема: близько 1,4 млн гривень, понад 660 тисяч доларів, майже 400 тисяч євро та іншу валюту, мобільні телефони, банківські картки, золоті прикраси, вогнепальну зброю та авто.  

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора поліцейські затримали 21-го учасника формувань в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі ГСУ вручили підозри 24-ти фігурантам. В залежності від скоєних злочинів, спільникам оголошені підозри за:

- ч. 1 та ч. 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

- ч. 2 ст. 302 (Створення або утримання місць розпусти і звідництво);

- ч. 3 ст. 303 (Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією);

- ч. 4 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. 

Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи, організатору злочинної організації, адвокату та одному учаснику безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news