logo
24/07
2 ...

Львівський обласний ТЦК та дав поради, як визначити ботів ворожих структур у соцмережах

15-06-2024 12:49254

Львівський обласний ТЦК та дав поради, як визначити ботів ворожих структур у соцмережах
Фото: ілюстративне

Львівський обласний ТЦК та СП закликав користувачів соціальних мереж дотримуватися інформаційної гігієни та дав поради, як визначити ботів ворожих структур.

 

Відповідний допис опублікований на сторінці Львівського ОТЦК та СП.

"Абревіатура «ІПСО» вже тривалий час у багатьох може викликати іронічну посмішку. Це зрозуміло, адже на «підступи ворогів» можна зіпхнути багато помилок і хиб. Однак одна з найуспішніших психологічно-інформаційних операцій ворога полягає саме у переконанні, що ІПСО не існує. Ні, існує. Більше того, така діяльність росіян часто спирається на підтримку місцевого населення. Тих, хто в пошуках виправдання власної безвідповідальності, лінощів чи страху намагаються гіперболізувати негативи й помилки щодо мобілізаційного процесу і ТЦК зокрема. Зазвичай ці громадяни можуть бути доволі активними у соціальних мережах, акумулювати агресію і песимізм. Саме такі настрої й таких користувачів соцмереж і намагається використовувати російська пропаганда", - наголошують у службі зв’язків з громадськістю ЛОТЦК та СП.

Ознаки того, що перед вами коментарі ворогів чи тих, кого вони використовують:

- Сарказм і гучні заяви: «брехня!», «позор!», «вони всі одинакові!».
- Максимально неконкретні претензії, без фактів і уточнень.
- Узагальнення: «всі хабарники», «всіх на передову».
- Прямі образи і зневага.
- російська мова.

Прикладом роботи ворожих структур із залученням місцеве населення, у центрі комплектування назвали реакцію на нещодавній пост про рекрутинг на службу за контрактом. 

"Медіа його висвітлили в нейтральній формі. За короткий час цей пост набрав понад тисячу реакцій і близько восьмиста коментарів. Більшість з яких – це звинувачення, погрози, лайка й прокльони. Ми ніяк не обмежували коментування, аби показати наступні тенденції:
Сторінки найбільш агресивних коментаторів чи коментаторок, найчастіше, є закритими. Вони не містять жодної інформації, світлин, а стрічка активності пуста. Це категорія очевидних ботів – коли сторінку в соцмережі створюють спеціально для того, аби продукувати коментарі, вигідні замовнику. Фабрики ботів – це те, чим відома російська пропаганда ще з 2014 року. Друга категорія злих коментарів – від громадян, зі сторінок яких можна робити висновок, що вони досі перебувають у російському культурному просторі та заблукали серед ворожих наративів. Їхні стрічки переповнені російськими пропагандистськими меседжами. Поведінку таких громадян у соціальній мережі можна характеризувати, як таку, в якій відсутнє критичне мислення, а емоції переважають над раціональними думками. Наголошуємо, ми не прагнемо лише схвальних відгуків і позитивних коментарів. Однак хотіли б отримувати спокійну, аргументовану критику. Ми завжди вдячні за конструктив і готові сприймати раціональні пропозиції", - зазначили у ТЦК та СП.

Львівський обласний ТЦК та СП наполегливо просить громадян у своїх коментарях не уподібнюватися до росіян. А також опиратися їхнім ІПСО й дотримуватися інформаційної гігієни. 

Leopolis.news