logo
21/07
20/07
19/07
18/07
2 ...

Зеленський провів зустрічі із президентами Кенії та Аргентини

16-06-2024 11:33126

Зеленський провів зустрічі із президентами Кенії та Аргентини
Фото: Офісу президента

У суботу, 15 червня, у межах Глобального саміту миру у Швейцарії Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Аргентини Хав’єром Філеєм а також зустрівся із зустріч із Президентом Кенії Вільямом Руто.

Про це інформує Офіс президента.

Зеленський подякував Хав’єру Мілею за участь у Саміті миру та відзначив широку представленість на ньому країн Латинської Америки.

«Дуже радий бачити вас тут. Я знаю, що ваш шлях на Саміт був довгим. Але впевнений, що історія запам’ятає цей наш довгий шлях до миру. Вдячний вам», – сказав Володимир Зеленський.

Президенти обговорили подальші кроки з імплементації окремих пунктів Формули миру.

«Ми підтримуємо Україну. Ми вважаємо, що ніхто не має права нападати на іншу країну. Зараз ми маємо лише одного агресора – це Росія, і державу, яка зазнала вторгнення, – це Україна. Ми міцно підтримуємо Україну, на чому наголосили у нашому зверненні (на Саміті миру. – Ред.)», – зазначив Хав’єр Мілей.

Зеленський також подякував за нещодавнє приєднання Аргентини до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Лідери обговорили двосторонню співпрацю, зокрема у сфері торгівлі, перебіг виконання попередніх домовленостей і наголосили на продовженні міжнародних контактів на різних рівнях.

Зеленський нагородив Президента Аргентини орденом Свободи.

Із Президентом Кенії Зеленський обговорив питання продовольчої безпеки.

«Дякую за вашу активну участь у Саміті. Ми розпочали обговорення питання продовольчої безпеки, яке дуже важливе для обох країн», – зазначив Зеленський.

Глава Української держави відзначив важливість співголовування Президента Кенії у тематичній панелі Саміту миру «Продовольча безпека і свобода судноплавства».

Лідери обговорили розвиток українсько-кенійських відносин, проєкти у сфері експорту сільськогосподарської продукції та можливу участь Кенії у створенні хабів для українського зерна в портах Африки.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news