У Самборі відзначили 35-річчя виходу з підпілля УГКЦ та її легалізації
https://leopolis.news/post/107499/u-sambori-vidznachyly-35-richchya-vyhodu-z-pidpillya-ugkc-ta--legalizaci
18/06/2024
Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.
Владика Ярослав зазначив, що у рік 35- ліття виходу церкви з підпілля, ми по-особливому щиро дякуємо Богу за ревних мужів церкви, тисячам вірних, які сміливо йшли за ними, нехтуючи репресіями, штрафами, моральними цькуваннями і політичними переслідуванням.
«Саме такі, – наголосив єпископ, – берегли вірність УКГЦ, вона відродилася і сьогодні славить Господа, а в непростий час викликів через війну в єдності з Україно, її народом допомагає прокладати дорогу до світлої перемоги. Тому ми вдячні Богу за дар життя і служіння о. Михайлу Волошину, блаженної пам’яті о. Миколаю Куцю за їхній взірець посвяти Всевишньому і церкві».
З нагоди ювілею владика Ярослав вручив о. Михайлу Волошину Патріаршу грамоту Блаженнішого Святослава.
Завершилося Богослужіння молитвою за Україну.
Нагадаємо, 2 липня 1989 року в Самборі в тодішньому парку культури і відпочинку група підпільних греко-католицьких священиків, серед яких були о. Михайло Волошин, о. Миколай Куць, відкрито провели Богослужіння. Після цього комуністичні сили не годні були зупинити процес відродження переслідуваної УГКЦ.
Відтак на цьому місці встановили ювілейний дубовий хрест, якого невдовзі міліція таємно вночі викрала і викинула в річку Дністер у важко доступні місця. Але його знайшли самбірчани, повернули на попередньо освячене місце. Потім поруч о. Миколай Куць з вірними спорудив капличку, яка довго служила для відправ. А тепер тут стоїть величний семи купольний собор Покрова Пресвятої Богородиці як видимий пам’ятник перемоги сили Всевишнього над комуністичною темінню.
Кілька років тому о. Миколай Куць навіки спочив на території собору. Йому споруджено величний пам’ятник, а при вході у храм встановлена меморіальна дошка.
Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news
Фото Миколи Сенейка