logo
22/07
21/07
2 ...

Шмигаль розповів, коли очікувати на покращення ситуації в енергетиці

09-07-2024 21:45271

Шмигаль розповів, коли очікувати на покращення ситуації в енергетиці
Фото: Урядовий портал

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація в енергетичній системі України залишається надзвичайно складною.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Шмигаль припускає, що у двадцятих числах липня очікується покращення ситуації.

«Завершаться ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Таким чином відключення будуть не такими тривалими», – пояснив він.

За словами Шмигаля, ключовим напрямком роботи уряду є розбудова децентралізованої генерації.

 

Зокрема, уряд розробив і вже частково запустив комплекс заходів, що стимулюватиме громадян та бізнес до енергетичної стійкості.

Перша програма — кредити для громадян під 0%, до 480 тис. грн, на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії.

Друга програма – пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. До 150 млн грн, на строк до 10 років, під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації.

«На територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знижується до 1-5% на перші два роки, а кредити на інвестиційні цілі з наступного року можна буде взяти під 5% річних», – додав прем’єр.

Третя програма — кредити для ОСББ та ЖБК на суму до 5 млн грн. За рахунок цих коштів співвласники житла встановлять сонячні станції і теплові насоси. Потім держава в межах програми «ГрінДІМ» компенсує їм 70% витрат на проект.

Четверта програма — кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних, під заставу обладнання.

«Спільно з НБУ ми провели роботу з банківським сектором, який готовий забезпечити таке кредитування», — зауважив Шмигаль.

Як повідомив прем’єр, до ВРУ подані законопроекти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання: «Очікуємо, що не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу».

Leopolis.news