logo
23/07
22/07
21/07
20/07
19/07
18/07
17/07
2 ...

«Для статистки» створили фейкове провадження: у Львові судитимуть дізнавача та ексоперуповноваженого

10-07-2024 12:12175

«Для статистки» створили фейкове провадження: у Львові судитимуть дізнавача та ексоперуповноваженого
Фото: Львівська обласна прокуратура

Прокурори Львівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальні акти стосовно старшого дізнавача та колишнього оперуповноваженого одного із районних управлінь поліції ГУ Нацполіції Львівської області.

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

Їм інкримінують притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 - ч. 2 ст. 372 КК України). Експоліцейського також обвинувачують у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачені організували схему притягнення до кримінальної відповідальності невинної особи для підняття статистики розкриття правопорушень.

Для цього поліціянти створили штучні докази, а саме протоколи допиту свідків та потерпілого, а також протокол слідчого експерименту. На підставі цих доказів дізнавач підписав завідомо неправдиве повідомлення про підозру невинному чоловіку.

В подальшому на підставі цих фіктивних доказів було скеровано до суду обвинувальний акт стосовно потерпілого.

Наразі оперуповноважений звільнений із органів поліції.

За рішенням суду старший дізнавач відсторонений від займаної посади.

Довідково зазначимо, що до цієї злочинної схеми був залучений також начальник одного із відділів цього ж управління поліції. Матеріали відносно нього виділені в окреме провадження і обвинувальний акт скеровано до суду. Триває судовий розгляд.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, оперативний супровід – Львівського управління ДВБ НП України.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news