logo
24/12
23/12
22/12
20/12
18/12
17/12
16/12
13/12
12/12
11/12
2 ...

Хірурги Охматдиту успішно прооперували 16-річну дівчину із рідкісною патологією

22-07-2024 14:02529

Хірурги Охматдиту успішно прооперували 16-річну дівчину із рідкісною патологією
Фото: Охматдит

Хірурги нашого Центру дитячої медицини "Охматдит" успішно прооперували 16-річну дівчину із рідкісною патологією, яка буває лише у 1% новонароджених - кістою урахуса.

 

Про це повідомили у пресцентрі Охматдиту. 

17-річна Марія із селища Львівської області звернулась із скаргою, що у неї із пупка течуть гнійні виділення, що супроводжується болями у цій області. До 17 років дівчина не відчувала жодних симптом. Лікарі взялись за пошук причини. Після усіх обстежень та діагностики наші хірурги зʼясували, що у Марії - кіста урахуса.

Урахус – це трубчаста структура, що утворюється в ембріона, який розвивається в утробі матері. Він з’єднує пуповину з сечовим міхуром до народження. Після народження урахус зазвичай скорочується (редукується) в невелику зв’язку.

А кіста урахуса - це вада ембріонального розвитку (вроджена патологія), при якому в сечовій протоці відбувається утворення замкнутої порожнини, що містить серозну рідину.
Хірурги зробили дівчині операцію. Втручання пройшло успішно.

“Пацієнтці ми спочатку призначили консервативне лікування, щоб ліквідувати запальний процес. Після цього, у «холодному» періоді, видалили кісту. Дівчинка була виписана на другу добу після операції і на контрольному огляді через місяць почуває себе задовільно", - розповів завідувач операційно-ендоскопічного відділення Олег Содома (Oleg Sodoma).

“Будь-яка патологія сечової протоки буває лише у 1% новонароджних. Таких патологій є 4. Оскільки, це дуже рідкісна вада, то прицільний скринінг діткам після народження не роблять. Це має безсимптомний перебіг, тому рідко проявляється клінічно. А коли є симптоми, тоді вже оперується. Або ж може бути випадкова знахідка під час обстеження”, - додала лікар-інтерн, хірург Тетяна Катринець.

Лікарі наголошують, що при виділеннях із пупка не варто зволікати, а одразу треба звертатись до спеціалістів.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news