logo
07/09
06/09
05/09
04/09
03/09
02/09
2 ...

Для садівників Львівщини стали доступними гранти на висадку вишні

07-08-2024 12:59257

Для садівників Львівщини стали доступними гранти на висадку вишні
Фото: Львівська ОВА

За грантовою програмою «Свій Сад» Львівщина серед областей України утримує третю сходинку за площами закладання садів та четверту - за сумами виплаченої грантової підтримки.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Уряд розширив умови надання грантів для розвитку садівництва та виноградарства і тепличного господарства. Йдеться про Постанову Кабінету Міністрів від 5 серпня №871 та Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, затверджених постановою КМУ від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» (зі змінами).

Відповідно цим рішенням розширили перелік регіонів для вирощування кісточкових порід, зокрема для Львівщини стали доступними гранти на висадку черешні. Окрім цього:

  • збільшили граничні площі для посадок персика, абрикосу, обліпихи, малини, смородини, аґрусу, ожини, порічки через зменшення площ посадок під лохиною та чорницею;
  • уточнили період, протягом якого отримувач гранту на сад зобов’язаний створити відповідну кількість постійних та  сезонних робочих місць, зазначену у додатку 1 до Постанови,  а саме: для постійно робочих - на стадії висадки насаджень; для сезонних працівників - протягом п’ятирічного періоду після завершення висадки насаджень в сумарній кількості сезонних працівників;
  • забрали вимогу щодо встановлення системи зрошення та водозабору для насаджень винограду; 
  • розширили коло отримувачів, які здійснюють виробництво (без додавання спирту) та/або реалізацію вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових.

«За грантовою програмою «Свій Сад» Львівщина серед областей України утримує третю сходинку за площами закладання садів та четверту - за сумами виплаченої грантової підтримки. За підтримки грантових коштів з початку   впровадження програми висаджено 256 га нових інтенсивних садів і ягідників. Загалом грантову підтримку в сумі 73 млн грн отримали 16 суб’єктів підприємництва», - прокоментувала заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

В межах грантового проєкту найбільшу частку площ (49,2%)  займатимуть  горіхоплідні культури (волоський горіх, фундук), (39,4%) - ягідні культури (лохина, малина, суниця), решта  11,4 % - кісточкові культури  (яблуня і груша).

З умовами та вимогами отримання гранту можна ознайомитись на сайті Мінагрополітики за посиланням:  http://surl.li/yzcbmd

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news