Помер доктор медичних наук, професор Львівського ветуніверситету Віталій Кононенко

https://leopolis.news/post/110607/pomer-doktor-medychnyh-nauk-profesor-lvivskogo-vetuniversytetu-vitaliy-kononenko

31/08/2024

Про це йдеться у повідомленні пресцентру Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.

Кононенко Віталій Степанович народився 25 листопада 1931 року в с. Власівка Зіньківського району на Полтавщині.

Після закінчення Львівського медичного інституту (1956 р.) навчався в аспірантурі (1956–1958 рр.) при кафедрі нормальної фізіології. Трудовий шлях розпочав у 1958 році на цій же кафедрі з посади асистента. У 1963 році здобув науковий ступінь кандидата медичних наук (тема дисертації «Рефлекторні впливи на холінестеразну активність нервової тканини сигмоподібної звивини мозку собаки»). У 1969 році переведений на посаду доцента цієї ж кафедри. Вчене звання доцента отримав у 1972 році. У цей же час керував науково-дослідною лабораторією з вивчення вищої нервової діяльності людини. У 1986 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук (тема дисертації «Функціональна асиметрія у діяльності парних кіркових центрів головного мозку»).

З 1986 по 2007 рік завідував кафедрою анатомії сільськогосподарських тварин Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені. С. З. Ґжицького. У 1987 році йому надано вчене звання професора цієї ж кафедри. Паралельно працював у складі спеціалізованих вчених рад зі захисту дисертацій у Львівському національному університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені. С. З. Ґжицького та Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

Наукові інтереси Віталія Кононенка були пов’язані з вивченням нейрохімічної та функціональної асиметрії парних центрів кори великих півкуль головного мозку людини; дослідженням інформативності показників серцевого ритму та реоенцефалографії в оцінюванні психофункціонального стану операторів комп’ютерів; вивченням впливу різних адаптогенів на ефективність роботи операторів дисплейних систем; вивченням механізмів регуляції функцій автономною нервовою системою та формуванням відповідних типів автономної регуляції серцевого ритму тварин; встановленням залежності між типологічними особливостями автономного тонусу та особливостями серцево-судинної системи тварин; розробкою кормової добавки «Біоакт» для підвищення специфічної і неспецифічної резистентності організму тварин.

Професор Віталій Кононенко автор близько 150 наукових та навчально-методичних праць, серед яких одне авторське свідоцтво та чотири деклараційні патенти на винаходи. Підготував 3 кандидатів наук та 2 докторів наук.

Колектив кафедри та Університету висловлює щире співчуття рідним та друзям покійного.

Leopolis.news