11-09-2024 19:161156
Кабмін направив 1 млн 680 тис. грн з метою забезпечення виконання судових рішень в частині виплати у 2024 році винагороди викривачам, які повідомили про корупційний злочин.
Для цього на відповідну суму постановою Кабміну від 10 вересня №1044 зменшено обсяг видатків НАЗК за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції».
Також Уряд виклав в новій редакції Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій.
Порядок визначає механізм використання коштів на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій за бюджетною програмою «Реалізація антикорупційних стратегій», головним розпорядником яких є Національне агентство з питань запобігання корупції.
Зокрема, Порядком передбачено, що бюджетні кошти спрямовуються за такими напрямами:
закупівля послуг з організації проведення досліджень з питань вивчення ситуації щодо корупції відповідно до пункту 5 ч. 1 статті 11 Закону «Про запобігання корупції»;
виплата винагороди викривачу, передбачена статтею 130-1 КПК.
При цьому Кабмін встановив, що не допускається спрямування бюджетних коштів на:
здійснення заходів, придбання товарів, надання послуг, не пов’язаних з напрямами використання бюджетних коштів, що визначені пунктом 3 цього Порядку;
здійснення видатків, що передбачені іншими бюджетними програмами;
оплату посередницьких послуг;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
Як відомо, законодавство України розрізняє заявників та викривачів.
Різниця між ними: будь-яка людина може повідомити про корупцію, якщо переконана, що її інформація є достовірною. Але не завжди той, хто повідомив про корупцію, є викривачем.
Відповідно до абзацу 20 частини 1 статті 1 Закону, викривач – це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.
Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news