logo
14/11
13/11
2 ...

Львівські хірурги врятували військовому руку, яку сильно понівечив російський дрон

17-09-2024 14:23466

Львівські хірурги врятували військовому руку, яку сильно понівечив російський дрон
Фото: пресслужба Львівської міської ради

Дрон розірвався лише у пів метрі від захисника та сильно понівечив руку. Аби вберегти кінцівку від ампутації, хірурги центру UNBROKEN виконали складну реконструктивну операцію і намагаються зберегти пальці, які залишились.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Перед великою війною 48-річний Володимир Брумм із Харкова працював керівником складу автозапчастин для вантажівок. Та вже невдовзі вирішив поповнити лави Сил оборони. Приєднався до 17-го окремого стрілецького батальйону, що був сформований із харків’ян-добровольців. Після розформування підрозділу Володимир воював уже в складі 93-ї ОМБр «Холодний Яр», де був старшим стрільцем. 

Поранення Володимир отримав цьогоріч у серпні, поблизу Кліщіївки, Донеччина. Під час мінометного обстрілу до Володимира наблизився ворожий дрон і розірвався на відстані менше, ніж пів метра. Стрільцеві відірвало частину долоні та мізинець на лівій руці. А на решті пальців утворились множинні переломи. 

Першу невідкладну допомогу пораненому надали в прифронтових шпиталях. Уже в Дніпрі йому очистили рани на кисті від відмерлих решток та встановили шпицю на місці відсутньої кістки 4-го, тобто безіменного, пальця. А вже на 6-й день після поранення Володимира перевезли до Львова – у центр UNBROKEN. 

Львівські спеціалісти відділення хірургії кисті одразу взялися рятувати руку пацієнта. Терміново треба було закрити обширну рану на долоні, частину якої відірвало. Була загроза, що поранений втратить не лише решту пальців, а й усю кисть. 

У ході складної реконструктивної операції хірурги висікли шкірно-жирові та вільні клапті з руки та стегна пацієнта і закрили ними рану. Потім узялися рятувати палець, сухожилля якого, на щастя, були цілими. Для збереження спеціалісти застосували французьку методику Маскулет, яку часто і успішно використовують при лікуванні мінно-вибухових травм. На місце, де бракувало кістки, лікарі залили медичний цемент з антибіотиком. Це необхідно, щоби не дати розвинутися інфекції та підготувати місце дефекту до пересадки нової кістки. Ця реконструктивна операція завершилася успішно. 

Наразі наші хірурги чекають на остаточне приживлення пересадженого клаптя. Через певний час треба буде робити ще одну операцію – з пересадки кістки в безіменний палець. 

Володимир потрохи вже починає займатися із фізичними терапевтами. На розпрацювання травмованої руки піде кілька місяців. А після завершення реабілітації військовий хоче повернутися на фронт – до побратимів-холодноярців.

Leopolis.news