У Львові відбулось перше Національне опікове стажування: досвід переймали медики з Вінниці
https://leopolis.news/post/111881/u-lvovi-vidbulos-pershe-nacionalne-opikove-stajuvannya-dosvid-pereymaly-medyky-z-vinnyci
29/09/2024
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Першими стажування у Львові пройшли спеціалісти Вінницького клінічного центру термічної травми та пластичної хірургії лікарні ім. М. Пирогова. Протягом п’яти днів вони працювали та оперували разом з львівськими спеціалістами. Спільно лікували як цивільних, так і військових пацієнтів.
Серед них – Олександр Лабунець, 46-річний захисник із Тернопільщині. До війська чоловік доєднався цьогоріч у лютому як сапер. А вже на початку серпня на Донеччині Олександр отримав поранення. Його з побратимами під час виходу на позицію помітив ворожий дрон і почав скидати боєприпаси. Один із них приземлився просто біля Олександра і чоловік почав горіти.
За тиждень після поранення важкого опікового хворого доправили до Львова. В Олександра – опіки 40% поверхні тіла, майже всі глибокі. Постраждали обидві ноги, ліва рука, тулуб, спина та обличчя. Опікові хірурги очистили рани від некрозів, провели інфузійну та антибіотикотерапію. А також закрили уражені ділянки штучною та власною шкірою пацієнта. Зараз захисник почувається краще, є позитивна динаміка.
«Для нас це стажування дуже важливе, тому що ми маємо можливість подивитися, як працюють наші колеги, та обмінятися досвідом. Опікова травма є досить важкою і завжди актуальною. На жаль, тенденція як побутових, так і військових опіків збільшується. І завдяки цій співпраці ми прагнемо зрозуміти переваги тих чи інших методів у лікуванні та імплементувати їх у свою роботу», - ділиться враженнями від стажування Віталій Кравчук, лікар-комбустіолог Вінницького клінічного центру термічної травми та пластичної хірургії лікарні ім. М. Пирогова.
Підсумувала перше Національне опікове стажування і керівниця Міського центру термічної травми та пластичної хірургії Першого медоб’єднання Львова Галина Саян.
«Це яскравий приклад того, як співпраця між медичними установами, незалежно від регіону, сприяє покращенню медичної допомоги та забезпечує розвиток опікової та реконструктивної хірургії в Україні. Взаємодія та обмін досвідом є ключовими елементами, що дозволяють українським лікарям швидше адаптуватися до нових викликів та впроваджувати інновації на благо пацієнтів», - каже Галина Саян.
Довідка
Національне опікове стажування – це нова платформа для обміну знаннями і досвідом від Християнської медичної асоціації України, у межах проєкту Burn Care Alliance, мета якого – лікувати українських пацієнтів з опіками за найвищими світовими стандартами. Стажування фінансується урядом Тайваню.
Leopolis.news