21-10-2024 13:351409
Ортопеди-травматологи лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова виконали оперативне втручання 35-річному Мирославові Петрилку, який отримав найскладніший внутрішньосуглобовий перелом коліна під час ДТП та міг втратити здатність ходити.
Про це повідомляє пресслужба Першого медоб’єднання Львова.
Врятувати рухливість кінцівки могла лише складна реконструктивна операція. ДТП сталася на початку вересня. Мирослав Петрилко їхав на мотоциклі та зіткнувся з легковою автівкою. Після падіння мотоцикліст зрозумів, що його ліва нога зовсім не рухається. Карета швидкої доправила постраждалого до лікарні. Після обстеження медики діагностували у Мирослава закритий багатофрагментарний внутрішньосуглобовий перелом обох виростків лівої великогомілкової кістки.
Перше, що зробили спеціалісти — це встановили на пошкоджену кінцівку апарат зовнішньої фіксації. Він був необхідний для стабілізації перелому, зменшення набряку м’яких тканин та попередження можливих ускладнень. А за два тижні ортопеди-травматологи змогли приступили до наступного і найважливішого етапу лікування — реконструктивної операції.
«Це є найскладніший по класифікації внутрішньосуглобовий перелом гомілки в ділянці колінного суглобу. Аби уникнути інвалідизації пацієнта та в подальшому відновити функцію травмованої кінцівки, необхідне реконструктивне операційне втручання з використанням титанових конструкцій та кісткових трансплантатів», — розповідає Юрій Кіт, ортопед-травматолог Лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова.
Під час операції наші спеціалісти спершу виконали репозицію кісткових уламків колінного суглобу, тобто повернули їх у правильне анатомічне положення. Потому замістили кістковий дефект штучним трансплантатом. І вже останнім етапом ортопеди-травматологи – Юрій Кіт, Микола Будзінський та Олександр Філіпчук – виконали металоостеосинтез - зафіксували суглоб титановими пластинами.
Ця операція дала можливість зберегти Мирославові колінний суглоб, а це значить, що в майбутньому він ходитиме. Втім, відновлення буде ще довгим, позаяк такий перелом зростається щонайменше пів року. Тож попереду у пацієнта тривала реабілітація та заняття з фізичної терапії.
Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news