logo
18/11
2 ...

Спільнота Львівського ветуніверситету долучилася до написання Радіодиктанту національної єдності

25-10-2024 18:29413

Спільнота Львівського ветуніверситету долучилася до написання Радіодиктанту національної єдності
Фото: Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицього

25 жовтня 2024 року в межах відзначення Дня української писемності та мови, за ініціативи виконувача обов’язків ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького, професора Івана Парубчака й безпосередньої участі в організації акції декана факультету економіки та менеджменту Олега Гримака академічна спільнота Університету, працівники та здобувачі освіти активно долучилися до написання радіодиктанту.

Про це повідомляє пресцентр Львівського національного університету ветеринарної медицини і біотехнологій ім. С.З. Гжицького.

Разом із проректором з науково-педагогічної роботи Ігорем Двилюком радіодиктант писали декан біолого-технологічного факультету Андрій Бойко та декан факультету харчових технологій та біотехнології Галина Коваль, керівник Відділу соціально-культурного розвитку Університету Тетяна Купчак. Численно доєдналися до цього мовного флешмобу і викладачі Університету.

Цьогоріч текст диктанту під назвою «Магія голосу» підготувала письменниця Оксана Забужко. Прочитав диктант поет і військовий Павло Вишебаба.

Радіодиктант національної єдності має на меті об’єднати українців у різних куточках світу: вдома, за кордоном або на тимчасово окупованих територіях. Організатори підкреслюють, що головною метою є єднання навколо мови, а не перевірка грамотності.

Нагадаємо, що Радіодиктант національної єдності, заснований у 2000 році, став щорічною подією, яка об’єднує тисячі українців по всьому світу навколо української мови та культури. Минулого року до акції долучилися понад пів мільйона людей.

Цьогорічний всеукраїнський радіодиктант стане символічним, адже об’єднає українців уже в 25-те.

Тож, День української писемності та мови нагадує про історію боротьби за право говорити, писати та творити рідною мовою, а також про важливість її розвитку в сучасному суспільстві.

Leopolis.news