08-11-2024 19:26638
У Львові стартувала Міжнародна опікова конференція за участі провідних експертів із 7 країн світу.
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.
16 лекцій впродовж двох днів читатимуть пластичні, реконструктивні, опікові хірурги з Норвегії, Швейцарії, Португалії, Тайваню, України, Австралії, Великої Британії. Більшість спеціалістів є членами Європейської опікової асоціації і учасниками програми евакуації поранених під час війни українців — Medevac, яка працює завдяки угоді по співпраці Міністерства охорони здоровʼя України з Єврокомісією за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн та багатьох партнерів.
Від початку повномасштабного вторгнення європейські лікарні прийняли близько 5 тисяч дітей та дорослих нашої країни, які зазнали травм.
«Порівнюючи рівень лікування пацієнтів з опіками в Україні та закордоном, ми бачимо, що в інших країнах виживають діти, дорослі, навіть у вкрай важкому стані. Подібні конференції допомагають нам робити необхідні кроки для докорінних змін у системі надання допомоги українцям з опіками, рятувати у найскладніших випадках, готувати лікарів за найвищими стандартами», – каже Василь Стрілка, директор департаменту високотехнологічної допомоги та інновацій МОЗ України.
Задля важливих змін за останні три роки в Україні вдалося зробити революційні кроки. На законодавчому рівні – затверджено стандарт лікування опіків, який універсалізує методи надання допомоги при термічній травмі у всіх лікарнях країни, дозволено та врегульовано використання донорської шкіри, а за програмою МОЗ будь-яке опікове відділення країни може отримувати такий матеріал безкоштовно у необхідній кількості. За персональними домовленостями міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка та Першої леді Олени Зеленської 140 українських опікових хірургів уже пройшло стажування у найбільших опікових центрах Німеччини та Польщі. Також за останній рік у порівнянні з попередніми більш ніж вдвічі збільшилась оплата за лікування найважчих пацієнтів від НСЗУ.
Перед конференцією, зустрітися з пацієнтами, яких минулого року рятували медики Швейцарії, приїхав професор Клеменс Шістел. 10-річного Максимка, який отримав опік, коли випадково перекинув на себе свічку під час блекауту, та 17-річного Максима з електротравмою він побачив через рік після порятунку вже у Львові, у Лікарні Святого Миколая.
«Це перший візит мій та моїх колег до України. І я вважаю, що сьогоднішній приїзд — це важливий знак, щоб показати, що ми стоїмо разом з вами, що ми хочемо сформувати діалог та співпрацю між українськими та закордонними опіковими центрами», — каже провідний пластичний хірург Швейцарії Клеменс Шістел.
Leopolis.news