У Львівській облраді заслухали звіти керівників освітніх комунальних закладів

https://leopolis.news/post/114759/u-lvivskiy-oblradi-zasluhaly-zvity-kerivnykiv-osvitnih-komunalnyh-zakladiv

05/12/2024

Як інформує пресслужба ЛОР, про досягнення і проблемні питання 2024 року та плани на 2025 рік розповіли представники 30 навчально-реабілітаційних центрів, ліцеїв і коледжів, спецшкіл, а також Малої академії наук, оздоровчого закладу, санаторної школи, інституту післядипломної педагогічної освіти, науково-педагогічної бібліотеки, центрів еколого-натуралістичної творчості, науково-технічної творчості учнівської молоді, краєзнавства, екскурсій і туризму.

На комісії керівники озвучили кількість навчальних місць в освітніх закладах, численність вихованців та учнів, які навчаються та вступили до закладів у цьому році, у тому числі з інших областей України. Освітяни розповіли про учнів за кордоном, укомплектованість штату й про нові напрямки розвитку закладів.

На комісії озвучили бюджетні показники закладів та найбільші проблеми, які потребують нагального вирішення. У підсумку, упродовж року переважна більшість обласних закладів отримала фінансування на достатньому рівні.

Найбільш поширеними проблемами є необхідність проведення фасадних і дахових ремонтних робіт у пам'ятках архітектури, оновлення систем опалення й енергомереж, осушування приміщень, поточний ремонт та облаштування нових кабінетів та класів, відеоспостереження, створення місць для заняття спортом.

Комісія також вивчила спроможність закладів залучати позабюджетні та грантові кошти допомогових і комерційних організацій та місцевих громад.

«Є багато потреб, що стосуються безпеки, комфорту й умов навчання учнів. З іншого боку маємо обмежений бюджет. Постараємося згрупувати почуте, підсумувати й визначити як вирішувати першочергові потреби.

Повинна бути допомога від громад і міських голів. Якщо на території громади знаходиться спеціалізована школа з дітьми з особливими освітніми потребами, потрібно хоча б подбати про гідроізоляцію, теплотраси й прилеглі території. Не можна дистанціюватися з огляду на те, що це заклад обласного підпорядкування.

Велике значення має вміння залучати спонсорські кошти. Є заклади, які мають 7 млн, а є, які 20 тисяч. Їм потрібно комунікувати, щоби директор, який залучив 7 мільйонів провів майстерклас для обміну досвідом. Це допоможе створити належні умови для проживання і навчання дітей.

Є інфраструктурні проблеми. Хтось хоче організовувати симуляційні кімнати, хтось готовий долучитися до збирання дронів і їм потрібні матеріали. Львівщина багата на заклади з вмотивованим керівництвом. У нас є заклади, які швидко розвиваються й роблять цікаві речі. Потрібно їм допомогти й підсилити їх. Якщо в часі війни втримаємо і розвинемо те, що маємо, це буде успіхом», – зазначила заступниця голови комісії Парасковія Дворянин.

Leopolis.news