logo
14/01
13/01
12/01
11/01
2 ...

Як у Садового «хоронять» Муніципальну обрядову службу

11-12-2024 16:591378

Як у Садового «хоронять» Муніципальну обрядову службу
Фото: пресслужба ЛМР

За останні сім років покерувати Муніципальною обрядовою службою Львова (колишня назва - ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг») встигло семеро очільників, причому останні з них - бізнесмени. Однак назване комунальне підприємство (створене, як вказано у його статуті, з метою отримання прибутку) прибутковим не стало. З іншого боку – а яке комунальне підприємство за мерства Садового стало приносити бюджету Львова прибутки?

Ще раз про ексдиректора Янівського цвинтаря 

Зовсім інша справа – доходи «ритуальних» посадовців, що  ростуть, немов на дріжджах. Особливо, коли такі керівники «паралельно» з роботою на комунальному підприємстві  вельми успішно займаються похоронним бізнесом. 

Про те, як виглядає така діяльність, Leopolis.news  розповів у попередній публікації, на прикладі  ексдиректора Янівського цвинтаря у Львові, заступника директора ЛКП «Муніципальна обрядова служба» з виробничих питань Віталія Нещадима, який похоронним бізнесом вельми успішно займається в позаробочий час, та який в 2022-2023 роках  разом з дружиною Тетяною Нещадим на організації поховань заробили понад 10 млн грн. 

У статті також повідомлялось, що доходи ексдиректора Янівського кладовища, згідно з його декларацій (а також доходи його дружини), суттєво зросли  з його новою посадою у Муніципальній обрядовій службі. Ще один сприятливий «збіг обставин» полягав в тому, що  посаду завідувача Янівського кладовища після переведення Віталія Нещадима на посаду заступника директора Муніципальної обрядової служби через кілька тижнів обійняв рідний брат його дружини – швагро. 

Така цікава «рокіровка», коли посада завідувача львівського кладовища була запросто передана «у спадок» родичу, підштовхнула до більш детального дослідження останніх кадрових призначень в міській обрядовій службі, що, як відомо, підпорядкована департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради (директором вказаного департаменту в останні роки є Орест Тимчишин).

З`ясувати вдалося наступне. 

Навіщо Олега Мігу призначили заступником директора комбінату обрядових послуг? 

Завідувача Янівського кладовища Віталій Нещадим на посаду заступника директора обрядової служби  з виробничих питань перевели після того, як з цієї посади на іншу (на яку саме – невідомо) був переведений  Міга Олег Станіславович. Відомо, що це відбулось 18.04.2023 року, відповідно до наказів, які підписав в.о. директора ЛКП «Муніципальна обрядова служба» Максим Путря.

Також відомо, на посаду заступника директора з виробничих питань Олег Міга був прийнятий з 02.12.2021 року, згідно наказу директора ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» Олександра Єгорова.  

Йдеться про того самого Мігу, про якого Leopolis.news згадував в одній з минулорічних публікацій – Головний сервісний центр МВС знайшов орендаря з кримінальним «шлейфом». У ній йшлося про перемогу ФОПа Олега Міги в тендері на оренду частини вестибюлю (9-метрового закутку в холі МРЕВ) в приміщенні на вул. Данила Апостола, 11 у Львові (торги проводили Фонд державного майна і Головний сервісний центр МВС). Аби перемогти, Олег Міга підняв ціну оренди до 395 тис.грн. на місяць, тобто більш ніж 1 тис. євро за метр! 

У публікації, окрім того, повідомлялось, що ФОП Міга є обвинуваченим у кримінальній справі за статтею привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, яку почав розглядати Личаківський районний суд Львова. І що іншим обвинувачуваним у суді є заступник директора Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ) з економічних питань Роман Бакай. Увага зверталась також на те, що про цю справу відомо зі ЗМІ – ще у 2021 році Роман Бакай перерахував 298 тис. грн на рахунок ФОП Олег Міга під час закупівлі робіт у лікарні в межах програми боротьби з коронавірусом. І що це не єдиний кримінальний багаж Міги, з 2018 року Франківський районний суд розглядав справу з його участю за статтею шахрайство. 

Водночас з судового реєстру відомо, що обвинувачення Олегу Міга було висунуто у кримінальному провадженні № 12021100060000221 від 12.03.2021 року за ч. 4 ст. 191 КК України, якою передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

З інших відкритих джерел, зокрема,  з сервісу YouControl, відомо, що з Олегом Мігою  пов’язано КП «Подія 24/7» Львівської міськради (позиція в компанії – керівник), яке в останні роки перебуває в стані припинення. Окрім того, Олег Міга донедавна був керівником, засновником, бенефіціаром  ТОВ «Обласний центр дезінфекції і гігієни», яке активно брало участь у тендерах і проводило профілактичні щеплення в державних установах. На даний час є співзасновником Кооперативного Садівничого товариства «Автомобіліст» та керівником, засновником,  бенефіціарним власником ТОВ «Файно трейдинг груп» з основним видом діяльності розведення інших тварин (місцезнаходження юрособи: Бродівський р-н, село Яблунівка, вул.Горіхова, будинок 2).

З реєстрів також вбачається, що згідно історичних даних, ТОВ «Файно трейдинг груп» пов’язано з Поляковою Мариною Олександрівною (на даний час – видалений засновник та бенефіціарний власник), за якою зареєстрований «той самий будинок» за адресою: Бродівський р., с. Яблунівка, вулиця Горіхова, будинок 2. Йдеться про дружину ексдиректора  ЛКП «Муніципальна обрядова служба» Єгорова Олександра Олексійовича, бізнесмена, однопартійця Садового, керівника Львівської міської організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», нині – директора ЛКП «Зелене місто». Нагадаємо: за інформацією ЗМІ, раніше Олександр Єгоров був директором та співвласником ТОВ «Автошкола «Автопрофі» (2013-2019 рр.), а також директором Львівської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів (2016-2018 рр.). Ще раніше він працював директором львівської філії страхової компанії «Здорово», заступником директора львівської філії страхової компанії «Просто-страхування».

Щодо Марини Полякової, то вона на даний час, зокрема, є керівником, засновником, бенефіціарним власником ТОВ «Центр управлінського консалтингу та правових рішень», керівником, співзасновником та співвласником ТОВ «Медичний центр «Медісервіс клінік» (місцезнаходження даних юросіб: місто Львів, вул. Апостола Д., будинок 10). Вищеназвані факти можуть свідчити про те, що ФОП Олег Міга  добивався перемоги на  тендері на оренду частини приміщення МРЕВ  на вул. Данила Апостола,11 у Львові зовсім не для себе.  

Посаду керівника обрядової служби «у спадок» «своїй» людині?

А тепер, мабуть, найцікавіше. Олександр Єгоров, згідно відомостей у відкритих джерелах, керівником ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» працював з 28.09.2021 року. І вже через кілька місяців після призначення видав наказ про  прийняття на  посаду свого заступника  з виробничих питань Олега Мігу, який, разом з його дружиною Мариною Поляковою, пов’язані з ТОВ «Файно трейдинг груп».

Керівником обрядової служби Єгоров перестав бути 05.04.2023 року. 14.04.2023 на його місце було призначено Путрю Максима Михайловича. Хто такий Максим Путря?

Відомо, зокрема, що у 2017 році Максим Путря подавав в НАЗК декларацію кандидата на посаду інспектора патрульної поліції (у той період, як свідчить декларація, він не мав стосунку до жодної компанії).

Разом з тим в щорічній декларації за 2023 рік директор ЛКП «Муніципальна обрядова служба» Максим Путря вказав  роботу за сумісництвом: на посаді завідувача господарством ТОВ «Файно трейдинг груп», задекларувавши при цьому заробітну плату, отриману за сумісництвом, у розмірі 89,4 тис грн. Окрім того вказав відомості про три юрособи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування: ТОВ «Клієнт центр», ТОВ «Центр будівельних експертиз та правових рішень» (вказані юрособи своїм місцезнаходженням вказують таку саму адресу, що й фірми Марини Полякової: місто Львів, вул.Апостола Д., будинок 10) та ТОВ «Медогляд.УА».

Що за усім цим криється? Виглядає, так, що Олександр Єгоров посаду керівника ЛКП «Муніципальна обрядова служба» залишив  «у спадок», як кажуть, «своїй» людині, враховуючи, зокрема, що Максим Путря  працював на фірмі його заступника з виробничих питань Олеги Міги, яка до того ж  пов’язана з його дружиною – Мариною Поляковою. Це те, що на поверхні, себто, лише «верхівка айсберга». І що, вочевидь, виглядало вельми дивно, коли Олександр Єгоров залишив обрядову службу. З огляду на те, що заступником нового керівника Максима Путрі з виробничих питань лишився (щоправда ненадовго) Олег Міга, у якого (на фірмі якого), згідно поданої декларації,  Путря за сумісництвом працював  завідувачем господарством.

Хоча на тлі ситуації з швагром Віталія Нещадима це все рівно виглядає більш оптимістично. Посаду керівника обрядової служби все-таки обійняв не родич Олександра Єгорова. 

Замість епілогу 

Загалом, за даними реєстрів, за останні сім років покерувати Муніципальною обрядовою службою Львова (попередня назва: ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг») встигло семеро очільників. Однак фінансові результати діяльності господарської підприємства від кадрових перетрубацій не покращились. Нагадаємо: чистий прибуток ЛКП «Муніципальна обрядова служба» минулоріч склав аж  33 тис. грн. А 2022 рік вказане комунальне підприємство закінчило з збитком у розмірі 561,8 тис грн. 

До речі, в 2019 році  слідчим відділом Личаківського ВП ГУ НП у Львівській області була відкрита кримінальна справа, пов’язана із виявленням фінансових порушень на ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» – за ч.2 ст.191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

Підставою для її відкриття стали результати ревізії, проведеної Західним офісом Держаудитслужби щодо фінансово-господарської діяльності ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» за період з 01.01.2016 по 28.02.2019. Загалом ревізією були встановлені порушення  на понад мільйон гривень, із яких  недоотримані доходи склали 85,8 тис. грн., незаконні витрати – 400,4 тис. грн.

Строки досудового розслідування у даній справі постійно продовжувались. Однак, як вбачається з судового реєстру, належним чином слідство не велось. При цьому слідчі скаржились, що не можуть отримати доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», що посадовці підприємства не з’являються на допити. Слідчих змінювали, кримінальна справа з часом чомусь була передана в Золочівський райвідділ поліції, який останній раз продовжував по ній строк досудового розслідування до 06.02.2024. Що (враховуючи відсутність в судовому реєстрі інших відомостей) свідчить про її закриття – на даний час. 

Чи могло бути по-іншому? Це дуже малоймовірно. Враховуючи, що за мерства Садового інші випадки, коли б керівників комунальних підприємств Львівської міськради, притягали до кримінальної відповідальності за схожі кримінальні правопорушення, можна порахувати на пальцях однієї руки. 

Віктор КОРНІЄНКО, для Leopolis.news