logo
08/01
07/01
2 ...

У січні в Україні відбудуться пам’ятні події на честь Максима «Далі» Кривцова

Вчора, 07-01-2025 20:57111

У січні в Україні відбудуться пам’ятні події на честь Максима «Далі» Кривцова

Максим «Далі» Кривцов був воїном, поетом і фотографом. Любив життя. Мріяв творити. Але війна зруйнувала всі плани. 7 січня 2024 року, захищаючи рідну країну, Максим загинув у бою на Харківщині.

У роковини загибелі «Далі» його рідні й друзі проведуть у понад 10 містах України пам’ятні події. Протягом січня усі охочі можуть долучитись до екскурсії важливими для Максима місцями в Рівному, відвідати читання збірки «Вірші з бійниці», переглянути виставку з фотографіями й особистими речами. 

●      7 січня, Рівне — екскурсія та вечір пам’яті. Початок о 14:00;

●      7 січня, Київ — вистава «Я поверну собі своє життя», яку гратимуть школярі о 18:00 за адресою вул. Призерна, 2 (Оболонський район);

●      7 січня, Львів — вечір пам’яті Максима Кривцова у світлиці К2 УКУ о 19:00;

●      з 7 до 22 січня, Харків — фотовиставка  «Далі: Я поверну собі своє життя» у кавʼярні Makers за адресою вул. Сковороди, 36;

●      14 січня, Дніпро — читання віршів у Музеї сучасної російсько-української війни о 12:00;

●      16 січня, Капитолівка — читання віршів у Капитолівській сільській бібліотеці о 16:00;

●      17 січня, Вінниця — читання віршів у культурному просторі «Піч» о 18:30;

●      18 січня, Івано-Франківськ — читання віршів о 19:00 (стежте за деталями події на сторінці співорганізатора ГО «Культурний код» та на сторінках Фонду імені Максима Кривцова);

●      19 січня, Одеса — читання віршів полеглих поетів в Одеському національному художньому музеї о 16:00;

●      20 січня, Богодухів — виставка-презентація збірки «Вірші з бійниці» й читання віршів у Богодухівській публічній бібліотеці від 10:00 до 15:00;

●      21 січня, Дрогобич — читання віршів у Молодіжному просторі Дрогобича о 14:00;

●      22 січня, Дрогобич — показ фільму «Наші котики» в Молодіжному просторі Дрогобича о 14:00;

●      24 січня, Хмельницький — відкриття виставки «Візьми лиш за руку мене і стисни як зброю» та читання віршів у Хмельницькому обласному художньому музеї о 17:00;

●      Київ — читання віршів у книгарні Vivat, за адресою вул. Велика Васильківська, 101; стежте за анонсом події на сторінці книгарні в інстаграмі. 

Ще 2 події відбудуться закордоном:

●      18 січня, Нідерланди — виставка «Далі: я поверну собі своє життя, обіцяю»;

●      22 січня, Португалія — читання віршів. 

Стежте за сторінкою благодійного фонду імені Максима Кривцова, щоб дізнатися більше деталей про заплановані події. 

Організатори запрошують усіх долучитися до поетичного флешмобу «Далі буде», що триватиме від 7 до 22 січня. Читайте свої улюблені вірші Максима Кривцова й публікуйте в соцмережах. «Далі» подобалося, коли його поезію читали в різних форматах. Тож читайте для нього й для себе. 

На початку січня 2024 року видавництво «Наш формат» видало книжку «На мінному полі пам'яті». До неї ввійшли щоденникові записи, оповідання та вірші Максима Кривцова, які зібрав і впорядкував його друг і побратим Валерій Пузік. Придбати книжку можна на сайті «Наш формату», а згодом — у книгарнях. 

«Творчий доробок «Далі» дозволяє нам доторкнутися до його душі — чистої, доброї, світлої. І побачити світ таким, яким його бачив Максим. Для когось ці події стануть знайомством із поетом-добровольцем, хтось надихнеться улюбленими віршами, а хтось прийде до кола однодумців, щоб обійняти своїх», — Ганна Морозова, директорка Благодійного фонду імені Максима Кривцова. 

Під час подій усі охочі за вільний донат зможуть отримати мерч із цитатами, фотографіями й малюнками «Далі». Кошти з продажу передадуть на збереження пам'яті про Максима Кривцова до фонду, який заснували його рідні й близькі.  

 

 Про Максима «Далі» Кривцова 

Максим Кривцов народився 22 січня 1990 року у Рівному. Навчався там у школах №23 та №28. Близько 10 років займався плаванням. 

Закінчив у Рівному технікум технологій та дизайну за спеціальністю «Виробництво нетканих текстильних матеріалів». Згодом вивчав проєктування взуття та шкіряних виробів у Київському національному університеті технологій та дизайну. 

Працював продавцем-консультантом, помічником майстра ательє, SMM-ником, фотографом і ментором проєкту «Строкаті єноти». 

Брав участь у Революції Гідності. 

У 2014 році пішов добровольцем на фронт. Був учасником АТО/ООС. Спочатку воював у складі 5-го батальйону ДУК «Правий сектор». Обороняв, зокрема, Піски й Авдіївку на Донеччині. Згодом пройшов суворий відбір і потрапив до Бригади швидкого реагування Національної гвардії України. 

Після демобілізації був контент-менеджером Центру реадаптації та реабілітації учасників АТО та ООС «ЯРМІЗ» і копірайтером у благодійній організації «Veteran Hub». 

З 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення, вступив до лав Збройних Сил України. Був кулеметником. Воював на Київщині, Харківщині, Херсонщині, Луганщині й Донеччині. Мав позивний Далі.  

У грудні 2023-го вийшла перша поетична збірка Максима «Вірші з бійниці», в якій також були розміщені світлини його авторства. Книгу визнали однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією українського ПЕН. 

Вірші Максим писав з підліткового віку. Його поезії друкували у збірках «Книга Love 2.0. Любов і війна», «Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну», «Колискова 21-го століття Vol. 1: що тебе заколисує?». Гурт «Yurcash» виконує пісні на його поезії – «Панівна висота», «Він в ЗСУ, вона в ТрО», «Жовтий скотч». Остання є саундтреком фільму «Наші котики». Виконавиця Oohla має в репертуарі композицію «Метаморфосінь» на слова Максима, а гурт Vivienne Mort виконує пісню на його поезію «Не ходи ти тут, не ходи».  У 2023 році команда кінообʼєднання Вавилонʼ13 також екранізувала два його тексти: «Він переїхав в Бучу» та «Я вирушив автостопом».  

7 січня 2024 року Максим загинув під час бойових дій на Харківщині. З ним прощалися в столиці: в Михайлівському золотоверхому соборі та на Майдані Незалежності. 12 січня захисника поховали в Рівному на Алеї Героїв кладовища «Нове». 

Державні нагороди Максима Кривцова 

‍За життя отримав:

●      Почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України «Сталевий хрест».

●      Відзнака Президента України — медаль «Захиснику Вітчизни».

●      Відзнака Президента України — медаль  «За участь в антитерористичній операції».

●      Відзнака Президента України — медаль «За оборону України».

●      Відзнака Міністерства оборони України — медаль «За сприяння Збройним силам України».

●      Відзнака «Доброволець АТО».

●      Нагрудний знак — медаль «Ветеран війни». 

Посмертно був нагороджений:

●      Відзнакою Президента України орденом «За заслуги» III ступеня.

●      Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Хрест Заслуги».

●      Відзнакою Міністерства оборони України — медаль «Хрест Сил спеціальних операцій».

Leopolis.news