Вчора, 14-01-2025 12:04124
Учора на вул. Замарстинівській у квартирі з пічним опаленням через ймовірне отруєння чадним газом загинуло двоє осіб: жінка, 1958 року народження, та чоловік, 1985 року народження. Правоохоронці наразі встановлюють обставини події. Водночас мерія закликає мешканців не легковажити власним здоров’ям та життям і дотримуватись правил користування газовими приладами.
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Як повідомили у Шевченківській районній адміністрації, попередня причина загибелі - порушення Правил безпеки систем газопостачання. Відтак, на час з’ясування всіх обставин події припинено подачу газу до квартири.
Зауважимо, нещодавно, 10 січня, отруєння чадним газом сталося в одній із квартир на вул. Князя Романа (Галицький район), внаслідок якого постраждало 9 людей. На щастя, тоді обійшлося без летальних випадків.
Тож у мерії наполегливо просять мешканців ознайомитись із найпоширенішими причинами отруєння чадним газом, про які варто пам’ятати кожному, та нагадали основні правила користування газовими приладами.
Пам’ятайте! Щоб уберегти себе від отруєння чадним газом у приміщенні, де відбувається горіння – чи це газом чи дровами, має бути достатній притік свіжого повітря. Притік повітря забезпечується через вікно і через двері. Якщо вікна пластикові, то на них встановлюються спеціальні провітрювачі, щоб повітря цілодобово потрапляло всередину. Щодо дверей, то знизу ж має бути підріз, щоб двері щільно не прилягали до підлоги.
Відпрацьоване повітря - те, що ми дихали, готували їжу та інше, має виходити через вентиляційний канал. А от димовий канал має бути окремий. До нього має бути підключений газовий котел і у ньому має бути достатня тяга, щоб відпрацьований газ через нього виходив напряму в атмосферу.
У жодному випадку у вентиляційних каналах не повинно бути встановлено електровитяжок - адже вони створюють зворотну тягу і тоді відпрацьовані гази з котла, вертаються знову у приміщення і стається біда – отруєння чадним газом. Це найпоширеніше порушення.
Що важливо! Щоб себе убезпечити від отруєння чадним газом, у приміщенні необхідно встановити сигналізатор загазованості. Адже чадний газ – це прозорий газ, без кольору, запаху і смаку. Його наявність можна діагностувати лише сигналізатором, який дає звуковий і світловий сигнал. Коли людина чує і бачить, що є небезпека, то необхідно відкрити вікна-двері, щоб був притік повітря, і повідомити «104». Приїдуть фахівці і з’ясують причину появи чадного газу», - пояснює Павло Сербан.
Симптомами отруєння чадним газом є виражений інтенсивний головний біль, загальна слабкість і сонливість, можуть бути запаморочення і блювота. Якщо виникають такі симптоми, необхідно вимкнути всі прилади горіння і вийти на вулицю, викликати швидку допомогу і газову аварійну службу.
Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії – вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадків, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу – 103, пожежну – 101, газову – 104, поліцію – 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.
Leopolis.news