Вчора, 25-01-2025 14:12478
2-річна Злата потрапила до лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова напередодні нового року. Дівчинка, як і більшість діток її віку, обпеклася окропом: вхопила горня із гарячим чаєм та не змогла його втримати. Гаряча вода перелилася і обпекла їй праву ручку та грудну клітку.
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Опік уразив 5% тіла дитини – таку площу ушкоджень медики визначили, коли батьки привезли Злату до лікарні. Для загоєння опіку дівчинці почали виконувати етапні перев’язки – кілька разів на тиждень. Станом на зараз дівчинці вже зробили 10 таких перев’язок. А загоєння схожих ран, зі слів медиків, може тривати від двох тижнів.
Лікарі вкотре нагадують основні етапи надання першої медичної допомоги пацієнту при опіках:
1. Очищення рани. У стерильних умовах перевʼязувальної чи операційної медики обробляють місце опіку. Уражені тканини видаляють механічно чи із застосовуванням спеціальних ліків.
2. 3незараження. На пошкоджену шкіру наносяться засоби для знищення чи припинення росту бактерій та грибів. До того ж, антисептики дозволяють видаляти забруднення, запобігати розвитку інфекції. Їхній антимікробний ефект є тривалим. Завдяки цьому рани гояться швидше.
3. Засоби для лікування ран. Після ретельного очищення місця опіку важливим етапом є нанесення медикаментів, мазей із загоювальними властивостями. У той же час такі засоби можуть мати знеболювальний та протизапальний ефект.
4. Спеціальні повʼязки. Наприкінці рану закривають спеціальними покриттями. Найсучасніші з них дозволяють підтримувати місце опіку у вологому стані, поглинають виділення та підтримують водний баланс для відновних процесів.
«Про опіках великої площі вкрай важливо отримати правильну медичну допомогу. Адже великим ризиком є приєднання інфекції, нагноєння та запальні процеси, що значно ускладнює подальше лікування і загоєння ран», - наголошує Галина Саян, опікова та пластична хірургиня, керівниця Міського центру термічної травми та опікової хірургії Першого медобʼєднання Львова.
До слова, опікові спеціалісти Першого медобʼєднання Львова, в рамках співпраці з проєктом Burn Care Alliance, що реалізується Християнською медичною асоціацією України, вдосконалювали свої знання завдяки національним стажуванням, закордонним відрядженням та обміну досвіду з іноземними колегами.
Leopolis.news