logo
26/01
25/01
2 ...

Через російські обстріли у Львові було зруйновано понад 300 будівель

Вчора, 25-01-2025 17:15144

Через російські обстріли у Львові було зруйновано понад 300 будівель
Фото: Роман Балук

З допомогою міжнародних донорів, львівських підприємців та коштом громади міста, Львову вдається відбудувати те, що ворог намагався знищити. На жаль, людських життів не повернеш, проте, громада показує свою стійкість і єдність.

На цьому наголосив мер Львова Андрій Садовий на вчорашній зустрічі із громадськістю міста, під час якої говорили про те, як Львів змінився за час повномасштабної війни, інформує пресслужба Львівської міської ради.

З допомогою міжнародних донорів, львівських підприємців та коштом громади міста, Львову вдається відбудувати те, що ворог намагався знищити. На жаль, людських життів не повернеш, проте, громада показує свою стійкість і єдність. На цьому наголосив мер Львова Андрій Садовий на вчорашній зустрічі із громадськістю міста, під час якої говорили про те, як Львів змінився за час повномасштабної війни.

На зустрічі з львів'янами міський голова розповів, що від початку повномасштабного вторгнення російські ракети та дрони зруйнували більше ніж  300 будівель у Львівській громаді.

«Resilience – це нове слово, якого ми не знали. Це про стійкість в часі війни. У 2023 році ворог атакував будівлі на вул. Стрийській. На сьогодні ми їх практично відбудували заново. Тоді ми втратили 10 людей і було знищено 4 будівлі. Ніхто не думав, що вдасться їх відновити, а зараз всередині цих будинків люди роблять ремонти.

Минулорічний обстріл у вересні теж забрав життя наших мешканців і 189 будинків було пошкоджено. На сьогодні вже 70% пошкоджених будівель відновлено. А два тижні тому діти повернулися до навчання у ліцеї №5. Відновити його нам допомагав Фрайбург. Знаково, що вдень, коли був цей обстріл мер Фрайбурга був у Львові і ніч провів в укритті. Також хочу подякувати усім львівським підприємцям, які взяли участь у відбудові після вересневої атаки. Громада показала свою силу. У рамках ініціативи «Візьми будинок під опіку», 30 компаній допомогли відбудувати зруйновані оселі, вклавши більше 60 мільйонів гривень.

Також 1 січня 2024 року ворог знищив музей головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Місто провело архітектурний конкурс і разом із ГО «Новий музей» розпочало відновлення.

Хочу наголосити, що кожна будівля, яка має цінність для громади має бути відбудована і служити громаді», - вважає мер Львова Андрій Садовий.

За словами мера, місто також подбало, щоб у часі війни львів’яни були з теплом і водою, щоб медичні заклади працювали і були забезпечені всіма альтернативними джерелами живлення, більше 93% світлофорів мають резервне електрозабезпечення і більше половини укриттів досі мають буржуйки на всяк випадок, бо війна триває і невідомо, що може бути.

Leopolis.news