Вчора, 10-02-2025 15:22156
У понеділок, 10 лютого, Національний природний парк «Північне Поділля» відзначає 15 років від дня свого створення.
Про це зазначено у релізі на фейсбук-сторінці цієї природоохоронної установи.
У тексті йдеться, що Національний природний парк «Північне Поділля» було створено 10 лютого 2010 року Указом Президента України Віктора Ющенка з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів й об’єктів північного краю Подільської височини.
Парк розташовується у східній частині Львівщини, в адміністративних межах Золочівського району. Природоохоронні території НПП «Північне Поділля», в основному прилягають до Головного європейського вододілу.
У фізико-географічному аспекті НПП «Північне Поділля» розкинувся на ділянках Вороняцького горбогір’я, що є частиною Гологоро-Кременецького кряжу північного краю Подільської височини. Загальна площа природоохоронних територій установи складає 15587,92 га, у тому числі 5434,4 га земель, які надані йому в постійне користування, та 0153,52 га земель, що включені до його території без вилучення в землекористувачів.
Важливим фактором в історії НПП «Північне Поділля» є те, що він став, образно кажучи, спадкоємцем першого на українських землях, та й Європи зокрема, природоохоронного резервату «Пам’ятка Пеняцька», що був створений у 1886 році великим природолюбом, славним нашим краянином графом Володимиром ДІДУШИЦЬКИМ.
Цьогоріч, у червні місяці, ми відзначатимемо 200 років від дня народження великого графа-природолюба Володимира Дідушицького. А вже наступного, 2026-го, відзначимо 140 років від дня заснування природного резервату «Пам’ятка Пеняцька».
Також варто зазначити, що сьогодні по природоохоронних територіях НПП «Північне Поділля» пролягає низка туристично-рекреаційних шляхів, що приваблюють своїми ботанічними, геологічними та рукотворними об’єктами величезну кількість відвідувачів різних вікових категорій. Зокрема туристичним маршрутом із назвою «Триніг», як зазначають інтерпретатори природи парку, найбільше полюбляють мандрувати школярі та студенти. А на еко-стежці «Дивосвіт Менича» вже з перших днів весни – немало мандрівників, які тут, щоб досхочу налюбуватися цвітінням первоцвітів – підсніжника звичайного, підлісків, тощо.
Михайло ШИШКА, для Leopolis.news
Фото автора