logo
13/06
11/06
10/06
06/06
05/06
04/06
03/06
01/06
31/05
30/05
29/05
2 ...

У Львівському медуніверситеті розповіли про особливості цьогорічного вступу

10-07-2020 17:3015511

У Львівському медуніверситеті розповіли про особливості цьогорічного вступу

Залишилося кілька тижнів до старту вступної кампанії до закладів вищої освіти. Підготовка до неї велася за складних умов, кілька разів змінювалися терміни, на початку липня Верховна Рада внесла свої корективи в Правила вступу для випускників з ТОТ. Про особливості цьогорічної кампанії ми поговорили із відповідальним секретарем приймальної комісії ЛНМУ ім. Данила Галицького, доктором біологічних наук, доцентом Романом Фафулою.

 

Багатомісячний карантин, викликаний пандемією COVID-19, позначився практично на усіх сферах нашого життя. Не оминув він і порядок організації вступної кампанії до закладів вищої освіти. Які зміни відбулися у Правилах прийому до ЛНМУ ім. Данила Галицького?

Так, справді поширення коронавірусної інфекції COVID-19 наклало свій відбиток і на вступну кампанію 2020 року. Головно зміни у Правилах прийому до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького стосуються термінів проведення вступної кампанії у 2020 році – їх зміщено на один місяць. Зокрема, подача вступниками електронних заяв триватиме з 13 до 22 серпня, 27 серпня відбудеться оприлюднення рейтингового списку вступників, рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення. Рекомендовані до зарахування вступники мають виконати вимоги до зарахування – подати оригінали документів до 31 серпня.

Зарахування на місця держзамовлення відбудеться до 5 вересня, а на місця за кошти фізичних(юридичних) осіб – до 15 вересня. Змінено також формат подачі оригіналів документів вступників, рекомендованих до зарахування. Зокрема, передбачено можливість подачі оригіналів документів засобами поштового зв’язку з обов’язковим описом вкладень на адресу приймальної комісії університету або надсилання сканованих копій на електронну адресу з накладанням кваліфіковано електронного підпису. В останньому випадку подача оригіналів здійснюється впродовж 10 робочих днів від початку навчання.

Часто вступників цікавить, чи не змінили, у зв’язку із карантином, перелік вступних предметів чи пороговий бал сертифікатів із них?

Перелік конкурсних предметів за усіма конкурсними пропозиціями (спеціальностями) в нашому університеті був визначений у Правилах прийому ще у грудні 2019 року. Першим предметом є українська мова та література, другий предмет – хімія або біологія (на вибір вступника), третій предмет – фізика або математика (на вибір вступника). Причому мінімальне значення кількості балів з другого та третього конкурсного предків повинно становити не менше 150 балів. Водночас, уже впродовж кількох останніх років Правилами прийому до нашого університету визначено, що середній бал документа про повну загальну середню освіту (атестату) на величну конкурсного бала не впливає. Власне події останнього року (завершення навчального року у школах у дистанційних умовах, різні підходи до оцінювання знань учнів) демонструють, що єдиним критерієм оцінки навчальних досягнень вступника є його бали, отримані на ЗНО. Хочу також зазначити, що перелік конкурсних предметів є однаковий як для вступників, що претендують на місця державного замовлення, так і на місця за кошти фізичних(юридичних) осіб.

Чи не боїтеся, що у зв’язку із новими обставинами зменшиться кількість абітурієнтів?

Ситуація, що склалась із поширенням вірусу COVID-19, вплинула не лише на вступників 2020 року та їх батьків, а й практично на усі сфери нашого життя. У цих реаліях у суспільстві відбувається переосмислення понять про значимість професії. В один момент з’ясовується, що технологічний прогрес та усі досягнення комп’ютерного та цифрового світу не в змозі справитись з об’єктивною реальністю. У цьому контексті цілком очевидним є важливість професії лікаря. Відтак говорити про зменшення зацікавлення у професії лікаря не доводиться.

Час боротьби з пандемією примусив суспільство переглянути  ставлення до лікарської праці. Як, на ваш погляд, це може позначитися на рішенні абітурієнтів щодо вибору професії медика?

Вибір майбутньої професії – це питання не одного дня. Думаю, що вступники йшли до цього виважено та відповідально. Звісно, що пандемія коронавірусу COVID-19 та ті реалії з яким стикнулася вся світова медицина змусили ще раз добре придивитись до фаху лікаря, як відповідального та жертовного. Можливо, частина вступників і змінила думку щодо майбутнього фаху лікаря. Але, в переважній більшості, до нас вступають високо вмотивовані абітурієнти, які справді вирішили присвятити своє життя допомозі іншим.

3 липня Верховна Рада України ухвалила рішення, відповідно до якого випускники шкіл із тимчасово окупованих територій можуть вступати до усіх ЗВО без обов’язкового складання ЗНО. Проте ЛНМУ ім. Данила Галицького ще до цього було визначено уповноваженим ЗВО за програмами «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Чи готові ви до прийому таких випускників за результатами вступних іспитів?

Так, Міністерством охорони здоров’я України у травні 2020 року визначено перелік медичних уповноважених закладів вищої освіти, серед яких був і наш університет. Відтак, при приймальній комісії створений освітній центр «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», що дозволяє вступникам із тимчасово окупованих території Криму та Донбасу вступити за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата. За цією процедурою такі заявники повинні пройти державну підсумкову атестацію з української мови та історії України (які зараховуються як бали ЗНО з першого та другого конкурсних предметів), а також один із вступних іспитів у закладі вищої освіти. У нашому університеті – це вступний іспит з математики. Цей предмет показує здатність вступника до логічного мислення, що є вкрай важливим для опанування професії лікаря та провізора.

Наскільки масштабним може бути таке явище?

Протягом червня та половини липня кілька звернень від вступників із тимчасово окупованих території Криму та Донбасу надійшли у приймальну комісію університету засобами поштового та телефонного зв’язку. Але скільки з них фактично приїде – складно спрогнозувати. Ми не передбачаємо великої кількості вступників з тимчасово окупованих території, які будуть поступати через освітній центр «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» у нашому університеті. Згідно з Правилами прийому до університету, для вищезазначених категорій вступників встановлюється квота-2 в обсязі двадцяти відсотків максимального обсягу державного замовлення. Зауважу також, що у випадку незаповнення цієї квоти, місця державного замовлення передаються у загальну конкурсну групу.

Сертифікати яких років можна подавати цьогоріч абітурієнтам?

У вступній кампанії 2020 року приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років.

Прохідний бал та державне замовлення – два питання, які найбільше цікавлять абітурієнтів. Якими вони будуть цього року?

Проектні показники обсягів державного замовлення у 2020 році залишились на рівні минулого року. Зокрема, за спеціальністю “Медицина” кількість місць державного замовлення у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького становить 440  місць, за спеціальність “Педіатрія” – 40 місць, за спеціальностями “Стоматологія” та “Фармація”, “Промислова фармація” – по 10 місць. Прохідний бал на місця державного замовлення буде визначатись Єдиною державною електронною базою з питань освіти на етапі надання вступникам рекомендацій до зарахування (27 серпня). Факторами, які формують прохідний бал є, перш за все, максимальний обсяг державного замовлення, бали  ЗНО вступників, які подадуть заяви за певною конкурсною пропозицією, кількість поданих заяв, їх пріоритетність та ін.

Хочеться побажати вступниками, які цього року завершували школу в непростих умовах дистанційного навчання, перенесення термінів вступної кампанії та ажіотажу стосовно можливої відміни ЗНО, в першу чергу, витримки та терпіння. Практично позаду ЗНО, попереду вступна кампанія. Бажаємо легко і впевнено подолати це останній крок і поповнити лави студентів одного із найстарших і найбільш потужних медичних закладів вищої освіти, яким є Львівським національний медичний університет імені Данила Галицького. Цьогоріч гасло нашого університету –  235 ми навчаємо лікувати!

Контактна інформація:

Приймальна комісія

Львівського національного

медичного університету

імені Данила Галицького

79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69

тел. (032)236-84-19

       (032)276-78-05

e-mail: pk@meduniv.lviv.ua

Leopolis.news