logo
25/09
2 ...

У всіх районах Львова встановлюють контейнери для збору органічних відходів

03-08-2020 17:15261

У всіх районах Львова встановлюють контейнери для збору органічних відходів
Фото: Автор: Олександр Мазуренко

Львівська міська рада встановила на надання послуг перероблення роздільно зібраних харчових і садових відходів для суб'єктів господарської діяльності, а також затвердило нульову ставку на збір органіки для мешканців будинків ОСББ, ЖБК та управлінських компаній до кінця року.

Зараз у всіх районах Львова розпочали встановлення контейнерів для збору органічних відходів, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Сьогодні робляться перші кроки до початку процесу сортування. Підключилися всі перевізники. Зокрема, прикладом є компанія-перевізник «ГрінЕра Україна», яка якісно і з правильним підходом це робить. На базі них ми формуємо стандартизацію всіх контейнерів для органіки, щоб вони виглядали однаково в місті, а також мали пізнаване маркування. Контейнери для збору органіки повинні виділятись з-поміж інших, аби мешканці, коли йдуть викидати сміття, бачили, що у цей контейнер треба кидати лише органічні та харчові відходи, щоб у подальшому вони йшли на компостувальну станцію для переробки.

Вже є 17 ОСББ по місту, що долучились до цієї ініціативи. Проте ми не можемо зупинятись лише на ОСББ — потрібно, щоб усі мешканці Львова поступово, крок за кроком, привчались до сортування відходів. За час дії проекту ми зібрали близько 17 тонн органічних відходів від ОСББ протягом півтора місяці.

У першу чергу, людям потрібно проявити свідомість, щоб почати сортувати відходи вдома та кидати їх в окремі контейнери. У планах — встановлення контейнерів для органічних відходів на кожному майданчику у Львові», — зазначив директор міського департаменту поводження з ТПВ Роман Олійник.

Також він додав, що до цього проекту долучаються заклади громадського харчування та ринки.

Окрім того, у межах пілотного проекту, ЛКП «Зелене місто» здійснює безоплатний прийом органіки від мешканців, які привозять її самостійно на компостувальну станцію, що на вул. Пластова, 13. А добриво, яке утворилося, розміщується на компостувальному майданчику, де всі охочі можуть його взяти безкоштовно.

Додамо, що навесні, у межах пілотного проекту, компанія «ГрінЕра Україна» встановила перші спеціальні контейнери для роздільного збору органіки біля 8 будинків ОСББ. Відтак, за перший місяць дії проекту вдалось зібрати 7,5 тонн органічних відходів.

«У спеціальні контейнери можна викидати всі харчові та садові відходи. Сюди належать і відходи кухні. Виготовлення компосту — складний процес, його можна прирівняти до куховаріння. Від сировини, переробки, температури залежить результат.

Зараз до нас привозять органіку компанії «ГрінЕра», «Ековей», «Санком». Інші компанії - лише розпочинають встановлювати контейнери. Найважливіше те, щоб контейнери, які встановлені під харчові та садові відходи, відрізнялися, аби люди звертали увагу.

Станом на сьогодні, у нас на станції зберігається близько 1200 тонн органіки. Кількість, яку ми отримуємо, суттєво коливається від 300 кг до 10 тонн за день. Варто зазначити, що нам допомагають підприємці, які працюють у галузі харчування. Наша компостувальна станція розрахована на 95 тонн щоденно», — додав Святослав Євтушенко.

Наразі географія пілотного проекту розширюється. Тим часом, мешканці, які мають бажання долучитись до сортування органіки, можуть звертатись з цим проханням до перевізників, які надають послуги з поводження з ТПВ.
Leopolis.news