logo
28/10
27/10
26/10
25/10
22/10
18/10
16/10
15/10
12/10
10/10
09/10
2 ...

Кіпр заблокував санкції ЄС проти Білорусі

19-09-2020 13:32419

Кіпр заблокував санкції ЄС проти Білорусі
Фото: rucy.com.cy

На зустрічі послів країн-учасниць Євросоюзу в Брюсселі представник Кіпру наклав вето на проєкт санкцій проти Мінська. Так Нікосія домагається введення штрафних заходів ЄС щодо Туреччини.

Про це повідомляє DW.com.

«Такий крок Нікосії захищає режим Лукашенка від наслідків його недемократичних дій і утисків», – цитує агентство dpa європейського дипломата, який побажав залишитися неназваним. У той же час Кіпр пояснює свою протидію санкцій проти Білорусі прагненням домогтися введення штрафних заходів ЄС проти Туреччини, яка веде розвідку газу в спірних водах східного Середземного моря.

У той же день стало відомо, що держсекретар Франції у справах Європи Клеман Бон підтримав позицію Кіпру в питанні про санкції проти Анкари. Санкції повинні бути в числі варіантів, які розгляне ЄС, якщо Туреччина продовжить «загрожувати безпеці та суверенітету» Кіпру, заявив Бон після переговорів з главою кіпрського МЗС Нікосом Хрістодулідісом.

Конфлікт між Туреччиною з одного боку і Грецією і Кіпром з іншого розгорівся влітку, коли Анкара відправила дослідницьке судно Oruc Reis проводити геологорозвідувальні роботи поблизу грецького острова Кастелорізо в супроводі військових судів. В результаті турецькі та грецькі збройні сили були приведені в стан підвищеної боєготовності.

Списку санкцій ЄС включає приблизно 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію білоруських виборів і насильство проти мирних демонстрантів. Він не може вступити в силу вже близько двох тижнів, так як рішення про це має бути прийнято одноголосно всіма 27 країнами ЄС. 10 вересня Кіпр вже накладав вето проти планованих санкцій.

Leopolis.news