Курс на нову економічну політику | Блог Михайла Цимбалюка
https://leopolis.news/post/32804/kurs-na-novu-ekonomichnu-polityku--blog-myhayla-cymbalyuka
25/11/2020
Без сумніву, що модернізація аграрної галузі – це запорука процвітання України, яка має перейти від сировинної до інноваційної моделі розвитку.
Якщо в Україні аграрні підприємства не торгуватимуть сировиною, а матимуть переробку – це гарантована стовідсоткова рентабельність. Такі підприємства можуть окупитися за кілька років. Це і є частина нашого українського економічного дива. Якби безцінні 42 мільйони гектарів української сільгоспземлі ефективно використовувалися, то жодні запозичення у МВФ нам не потрібні були б. Адже тільки в цій сфері ВВП був би вдвічі, а то й втричі більшим.
Переконаний, що сільськогосподарська галузь може збільшити потенціал за рахунок вирощування сировини та її подальшої переробки. Зараз прогресивні країни торгують не металом, лісом чи зерном, а машинами, меблями, макаронами, крупами та іншими виробами.
Ми «засипаємо» світ зерном, добиваємося зменшення на нього ціни, а наші аграрії не отримують нічого. Інші країни, які його купують, виробляють корми, борошно, макаронні вироби і торгують готовою продукцією в світі. Зрештою українці не отримують зі своєї землі нічого, а світ – трильйони доходів.
Український сільськогосподарський сектор є самодостатньою галуззю народного господарства, а експорт сільгосппродукції є ключовим для економіки, одним з найважливіших джерел наповнення держбюджету, а також припливу валюти. Тому експорт продукції сільгоспвиробництва, поряд з експортом промислових товарів і послуг, так важливий для економічного розвитку України.
Зазначу, що зараз в нашій країні працює Експортна стратегія України так звана «дорожня карта» стратегічного розвитку торгівлі на 2017-2021 роки. Її завдання – перевести економіку з експорту сировини на готову продукцію. Інше питання – наскільки вона ефективна…
На жаль, наша сировина й надалі їде за кордон, а слідом за нею – люди, яким потрібна робота. Згідно зі статистикою, країну залишає працездатне населення, молодь, яка хоче працювати. Але абсурдність ситуації полягає в тому, що там вони переробляють українську сировину, яка у вигляді продукції потім повертається назад в Україну.
Михайло ЦИМБАЛЮК