logo
13/05
12/05
11/05
07/05
29/04
23/04
18/04
16/04
15/04
14/04
13/04
06/04
17/03
10/03
2 ...

Максим Козицький: Громада Львівщини чекає від облради затвердження бюджету на наступний рік

10-12-2020 11:261706

Максим Козицький: Громада Львівщини чекає від облради затвердження бюджету на наступний рік
Фото: принтскрин відео

Термін дії Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року закінчується, а разом із ним і термін реалізації програм, що були затверджені до 2020 року. Тому Львівською обласною державною адміністрацією заздалегідь розпочато підготовку обласних програм на 2021-2023 роки, які відповідають положенням нової Стратегії на період 2021-2027 років і синхронізовані з планувальною політикою України та Європейського Союзу.

Про це в блозі на Zaxid.net пише голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

В основу формування обласних програм насамперед було покладено 116 завдань Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років. Акцент програм зроблено на тому, що людина, її добробут, безпека та комфорт є на першому місці. Зокрема, досягнення високого рівня життя – основне завдання обласних програм!

Водночас, реалізація важливих соціальних ініціатив неможлива без підвищення конкурентоспроможності економіки. Тому підтримка підприємництва, розвиток туризму та фермерства, залучення прямих іноземних інвестицій в комплексі мають забезпечити збільшення надходжень до обласного та місцевих бюджетів і як результат – стати основою для фінансування важливих соціальних ініціатив.

Іншим важливим аспектом для формування комфортного та безпечного для життя і здоров’я населення середовища є забезпечення екологічної рівноваги та збалансованого розвитку всіх новоутворених територіальних громад. У цьому напрямі в межах обласних програм заплановано покращити інфраструктуру транспорту та доріг, житлово-комунального господарства та адміністративних послуг.

Загалом на 2021-2023 роки пропонується структура 21 обласної програми на загальну суму 1,4 млрд грн., а саме:

  • 10 програм,що спрямовані на стратегічну ціль «Якісне життя», – підвищення якості освіти та медицини, удосконалення інструментів соціальної підтримки учасників АТО (ООС), дітей-сиріт, осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, наближення молодіжної політики до вимог часу;
  • 3 програми в рамках стратегічної цілі «Конкурентоспроможна економіка на засадах смарт-спеціалізації», що націлені на розвиток регіональної економіки і передбачають комплекс заходів з підтримки малого підприємництва, зокрема в умовах пандемії COVID-19, розвитку біоекономіки, креативних індустрій, відновлювальної енергетики, впровадження енергозберігаючих технологій та заходів, підвищення експортного потенціалу області, розвитку інновацій та підтримки стартапів, сприяння зайнятості населення та кооперації виробників;
  • 5 програм у рамках стратегічної цілі «Збалансований просторовий розвиток», які мають створити рівні та якісні умови життя на території всієї області, передбачатимуть розбудову соціальної та інженерної інфраструктури;
  • 2 програми, що зорієнтовані на стратегічну ціль «Чисте довкілля» і мають на меті охорону навколишнього природного середовища, відновлення та збереження лісів, запобігання забрудненню поверхневих вод унаслідок скидання неочищених стоків, підвищення рівня екологічної свідомості населення, збільшення обсягів переробки відходів, зменшення факторів забруднення територій промисловими та побутовими відходами;
  • 1 комплексна програма в рамках стратегічної цілі «Туристична привабливість», що передбачає заходи з розвитку культури, підвищення туристичної привабливості, збереження національної пам’яті, реставрацію пам’яток архітектури та промоцію Львівської області в Україні та за кордоном.


Усі програми на 2021-2023 роки пройшли ретельну економічну та фінансову експертизу, після чого 7 грудня були передані на розгляд новообраній Львівській обласній раді для їх обговорення профільними комісіями та подальшого затвердження на сесії разом з обласним бюджетом на наступний рік.

Крім того, Програма соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області, яка раніше затверджувалася щороку, тепер сформована на 3 роки з метою використання ефективнішої практики середньострокового бюджетного планування. Це дасть можливість реалізувати від початку до кінця важливі проєкти з будівництва та реконструкції доріг, шкіл, дитсадків, лікарень, об’єктів спорту та культури. Основною відмінністю цієї програми від попередніх є її комплексність, орієнтація на Стратегію розвитку області та фокусування на функціях, за які відповідальна безпосередньо обласна влада.

Все, що було необхідно від ЛОДА щодо подання проєктів обласного бюджету та програм, зроблено 7 грудня. Тобто депутати обласної ради перед засіданнями профільних комісій можуть ознайомитися з чіткими напрямами та прогнозованими сумами фінансування щодо кожної галузевої програми. ЛОДА готова розглянути конструктивні пропозиції депутатів комісій та фракції обласної ради VIII скликання. Сподіваюсь, що Львівщина увійде у Новий рік із затвердженим обласним бюджетом.

Leopolis.news