logo
07/05
06/05
05/05
01/05
30/04
29/04
27/04
16/04
14/04
10/04
09/04
2 ...

«Борислав. Все почалося з нафти»: охочих запрошують ознайомитися з туристичним потенціалом міста

12-02-2021 14:04767

«Борислав. Все почалося з нафти»: охочих запрошують ознайомитися з туристичним потенціалом міста
Фото: Львівська ОДА

Століття тому Борислав виробляв 5% світової нафти та займав перше місце у світі по видобутку озокериту. Бориславським «земним воском» ізольований телефонний кабель з Європи до Америки, прокладений дном Атлантичного океану сто років тому.

Як повідомляє пресслужба Львівської ОДА, слоган «Борислав. Все почалося з нафти» з’явився нещодавно і найкраще описує туристичний потенціал міста, адже всі культові, історичні, промислові, житлові та інфраструктурні об’єкти міста так чи інакше пов’язані з нафтою чи нафтовидобуванням.

За словами краєзнавця та екскурсовода Ігоря Романюка, слоган є лаконічним та елегантним по суті і достатньо маркетинговим.

«Айдентика міста Борислава створена на основі «метаморфоз землі», картографічних позначках корисних копалин нашого міста, а також з бориславськими «качалками» - нафтовими верстатами-гойдалками, - розповідає Ігор Романюк. - Бо Борислав - це місто унікальної історії зародження нафтопереробної промисловості в Україні. Йому немає аналогів не просто в Україні, а й в Європі і світі. Це єдине місто, побудоване на промисловому нафтогазовому та озокеритному родовищі. На основі цієї рідкісної історичної цінності та багатства на корисні копалини, сьогодні створюються сучасні художні інсталяції, музеї».

Нещодавно у Бориславському міському парку культури та відпочинку відчинилася аптека-музей Йогана Зега, винахідника гасу. На її відкритті побувала керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака.

«Саме в Бориславі можна вивчати та досліджувати історію видобутку нафти та озокериту - як новий напрямок подорожей «геотуризм», який обирають активні мандрівники та учнівська і студентська молодь. Власне, Борислав увійшов до транскордонного туристичного маршруту «Гео-Карпати». У новоствореному музеї відтворили прилад для дистиляції нафти часів Йогана Зега. Поблизу приміщення аптеки-музею про нафтову епоху нагадують діючі нафтові верстати-гойдалки з фігурами Йогана Зега та Роберта Домса, - зауважує Наталя Табака. - Раджу побувати і у церкві св. Анни. Це колишній парафіяльний римо-католицький костел св. Барбари - покровительки гірників. Тепер тут греко-католицький храм з найбільшою кількістю мощів святих зібраних в Україні. Споруда костелу вимурувана у формі латинського хреста. У вежі храму розташований годинник, подарований Францом Йосифом під час відвідин міста Борислава».

Варто навідатись до приватного музею «Карпатська хата». Господарем цього туристичного об’єкту є бориславець Сергій Силантьєв.

Музей розташований у хаті 1802 року, збудованій з ялинових зрубів без жодного цвяха. Тут можна побачити давні речі з різних регіонів України, а ще спробувати унікальну, запашну каву заварену на нафтусі, що набирають безпосередньо з криниці поруч дому. Авторська кухня, історичні світлини міста кінця XIX – початку XX ст чекають на гостей у музеї-ресторані «Барабський міст».

Серед екстер’єрів закладу є багато артефактів нафтового минулого міста, а ще заклад славиться місцевими «пельменями по-барабськи». Гірськолижний курорт «Буковиця» у Бориславі активно розвиває сім’я Мицаків.

Дмитро Мицак - спортсмен національної збірної України з гірськолижного спорту, учасник Перших зимових Юнацьких Олімпійських ігор 2012 року в Інсбруку та Зимових олімпійських ігор 2014 року в Сочі. А попри все, Дмитро «виріс» на цих схилах, вчився кататись тут ще дитиною і зараз разом з командою вкладає всі сили, щоб зробити «Буковицю» вашим улюбленим гірськолижним курортом.

Локації, які також заслуговують на туристичну увагу: Музей нафто-газової промисловості та скансен нафтовидобутку Будівля інституту геології Карпат Будинок-канцелярія Роберта Домса Гірськолижний комплекс «Крутогір» Історико-краєзнавчий музей (колишня будівля офісу нафтової компанії Давіда Фанто) Історичне приміщення польської гімназії (приміщення школи номер 3).

Селфі-локація з копією нафтової вежі поруч міської ради Арт-інсталяція «вхід до шахти Франца Йосифа» та нафтовий верстат-гойдалка «Петрович» Вітражі Петра Холодного в Церкві Успіння св. Богородиці Приміщення та вітражі головної пошти міста 1931 Палац культури (будівля колишнього палацу Галуха) Площа Івана Франка та локація «історія просто неба» Мінеральне джерело номер 4 (Бориславська нафтуся) Мінеральне джерело номер 5 (Бориславська нафтуся) Костел святої Барбари з лапідаріумом, де похований Йоганн Зег Копер озокеритової шахти «Борислав».

Leopolis.news