Весна вже в дорозі: головний синоптик України розповів, коли остаточно потеплішає
https://leopolis.news/post/37898/vesna-vje-v-dorozi-golovnyy-synoptyk-ukrany-rozpoviv-koly-ostatochno-poteplishae
22/02/2021
Якою буде погода і коли остаточно почнеться весна, розповів в ефірі каналу «Україна 24» директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.
«Прихід весни в Україні — це перехід середньодобової температури в стійкому режимі через 0 градусів у бік підвищення. І це перехід відбудеться поточного тижня. Можна говорити про те, що зима якщо і повернеться, це будуть дуже короткострокові прояви. Так що весна в Україні майже стартувала», — сказав він.
Також Кульбіда розповів, як впливають на життя українців сильні температурні перепади, які спостерігалися останнім часом.
«Небезпека в перепадах температур є, але ми повинні бути готові до того, що кліматичні зміни вже відбулися, причому істотні, і вони продовжують відбуватися. Тенденція до підвищення температури, особливо в холодну пору року, зберігається. Які наслідки це може мати? Дуже негативно впливає частота зміни атмосферних процесів. Раніше у нас було по 7-10 днів стабільних атмосферних процесів, коли організм людини звикає до такої ситуації, то будь-які зміни призводять до стресу. Зараз частота зміни атмосферних процесів збільшилася у 2-3 рази, і звичайно, добре це не впливає на здоров'я і самопочуття. Так що це негативний вплив.
Але потрібно шукати якийсь позитив. Тут позитивно те, що з кожним роком Україна витрачатиме все менше енергоносіїв на забезпечення свого функціонування за рахунок потепління в холодний період. Крім того, влітку можна буде вирощувати навіть два врожаї певних культур, тієї ж картоплі. Може зсунутися і вже зсувається на північ вирощування рису. Тобто потрібна державна програма адаптації до таких змін», — сказав він.
Голова Укргідрометцентру прокоментував заяви метеорологів про те, що в Україні стануть частішими посухи.
«Посушливі явища — це завжди проблема. У нас посухи можуть бути ґрунтові, повітряні та так далі. Це для України характерно. Якщо говорити про ґрунтові засухи, то степові та лісостепові райони України будуть з кожним роком під впливом таких посушливих явищ. Що потрібно робити — розширювати зрошення земель. Саме зрошення дасть нам гарантовані врожаї», — додав він.
Leopolis.news