logo
18/04
17/04
2 ...

Юрій Доскіч: Кожний виїзд в громади – це заглиблення в місцеві проблеми та пошук спільного їх розв’язання

08-04-2021 13:06236

Юрій Доскіч: Кожний виїзд в громади – це заглиблення в місцеві проблеми та пошук спільного їх розв’язання

Депутат Львівської обласної ради Юрій ДОСКІЧ регулярно буває на окрузі, яким є об’єднаний Самбірський район. Його цікавлять проблеми життя громад в умовах непростих викликів сьогодення через коронавірусну інфекцію, інші об’єктивні та суб’єктивні причини.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.  

Недавній маршрут Юрія Доскіча з командою проліг до Хирівської міської територіальної громади. Відвідав тутешню опорну школу, в якій багато чого зроблено для здобуття учнями міцних знань. Однак бракує спортивного залу. З директоркою освітнього закладу напрацювали варіанти, як поетапно почати реалізовувати цей проєкт.

Голову Хирівської ОТГ Мирославу Королюк турбували погані дороги населених пунктів громади, відсутність на території належного сміттєзвалища, а береги річки потребують укріплення. Як ефективний варіант розв’язання цих проблем – написання проєктів, щоб отримати додаткове фінансування з бюджету обласної ради, а також від участі в Конкурсі ініціатив місцевих  громад за програмою Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» -2021, на який кошти виділяє Міністерство громад та територій.

За словами Юрія Доскіча, цього року за кошти державного бюджету планується профінансувати щонайменше 40 проєктів-переможців вартістю 10 мільйонів гривень. Щоправда, обиратимуть найкращі ініціативи одразу із чотирьох західних областей – Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської і Чернівецької.

Все ж є можливість, переконаний Юрій Доскіч, на місцях отримати додаткове фінансування. Мається на увазі, що треба писати якісні проєкти та подавати їх на конкурс. Поборотися за їх фінансування можуть громадські організації, Агенції регіонального розвитку чи комунальні підприємства у партнерстві з органами місцевого самоврядування.

Заявки на участь у конкурсі, з дотриманням певних обов’язкових умов, можна подавати до кінця квітня. «Маємо можливість разом розв’язувати місцеві проблеми. Головне – бути активними, – наголосив Юрій Доскіч. – А таким завжди хочеться допомогти». 

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news