logo
07/05
06/05
05/05
04/05
03/05
2 ...

Науковці 19 країн світу беруть участь у IV Міжнародній франкомовній конференції

09-04-2021 17:25324

Науковці 19 країн світу беруть участь у IV Міжнародній франкомовній конференції

8 квітня 2021 року розпочала роботу IV Міжнародна франкомовна багатодисциплінарна науково-практична конференція в Україні «Мови, Науки та Практика» (4-ième Colloque international francophone en Ukraine « Langues, Sciences et Pratiques»).

Науковий форум, який у зв’язку із карантинними обмеженнями відбувається в онлайн-режимі, об’єднав фахівців різних спеціальностей із 19 країн світу, інформує пресцентр університету.

Учасників масштабної події французькою мовою привітав проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. Відзначивши важливість багатоаспектності конференції та згадавши про культурні і наукові зв’язки ЛНУ ім. Івана Франка із французькими інтелектуальними центрами, Роман Євгенович побажав усім учасникам плідної праці упродовж двох днів роботи конференції.

У своїй промові аташе з наукової та університетської співпраці Посольства Франції в Україні пані Алікс де Гассар відзначила тісну співпрацю Посольства з Університетом, назвавши її важливим елементом міжнародної діяльності.

Директор Центрального та Східного регіону Агенції університетської франкофонії Мухамед Кетата наголосив, що Львівський університет активно бере участь у реалізації цілей та пріоритетів АУФ. А відтак, франкомовні студенти мають можливість долучитися до участі у проєктах, запропонованих Агенцією.

Успішної роботи та вагомих результатів учасникам заходу побажав  декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський.

Надалі учасники наукового зібрання представили свої доповіді. Виступи вчених стосувалися широкого кола проблем сучасних природничих, гуманітарних та суспільних наук. Так, конференція проходить у п’яти секціях: «Лінгвістика французької мови», «Франкомовна література», «Дидактика», «Економіка», «Природничі науки».

Учасниками конференції є науковці та викладачі різних профілів діяльності із Азербайджану, Алжиру, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Ірану, Йорданії, Кот-д’Івуару, Мадагаскару, Марокко, Молдови, Нігерії, Польщі, Сенегалу, США, Тунісу, Франції, Чорногорії, України.

Організатори зазначають, що мета конференції – популяризація французької мови та франкомовної культури в Україні, а також заохочення до реалізації спільних дослідницьких проєктів між Україною, Східним регіоном Європи та франкомовними країнами.

Триватиме конференція до 9 квітня. Зі збірником тез конференції можна ознайомитися за посиланням.