logo
07/05
06/05
05/05
04/05
03/05
2 ...

На конференції трудового колективу ЛНУ ім. І. Франка затвердили нову редакцію статуту вишу

14-04-2021 17:14333

На конференції трудового колективу ЛНУ ім. І. Франка затвердили нову редакцію статуту вишу

14 квітня 2021 року відбулася конференція трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зважаючи на карантинні обмеження, засідання провели у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams». Для участі у Конференції зареєструвалися 239 делегатів,інформує пресцентр університету.

Відкрив засідання голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек. Голова профкому зазначив, що відповідно до Статуту Університету повноваження делегатів Конференції дійсні 1 рік, до 10 грудня 2021 року, відтак робочі органи Конференції працюють у тому ж складі.

Перед присутніми виступив голова мандатної комісії, провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Володимир Бабіжецький. Володимир Станіславович зачитав протоколи мандатної комісії, відповідно до яких комісія перевірила повноваження делегатів Конференції і визнала їх дійсними.

Головував на Конференції трудового колективу декан юридичного факультету, професор кафедри кримінального права і кримінології Володимир Бурдін.

Першим питанням порядку денного було погодження нової редакції Статуту Університету (внесення змін до Статуту). Перед делегатами Конференції виступив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Ректор зауважив, що проєкт нової редакції Статуту Університету 10 грудня 2020 року схвалено Конференцією трудового колективу, проте 26 лютого 2021 року набрав чинності Закон України № 1216-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти». Відтак, за словами Ректора, Статут Університету знову потребує внесення змін.

Проєкт нової редакції Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка представив делегатам Конференції Перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Представляючи порівняльну таблицю, доповідач зазначив, що проєкт нової редакції Статуту Університету був надісланий усім делегатам Конференції. Конференція схвалила нову редакцію Статуту.

Надалі делегати Конференції розглянули питання про затвердження Стратегії розвитку Львівського університету на 2021-2025 роки. Представив документ Ректор Володимир Мельник. За словами Ректора, Стратегія окреслює головні завдання Університету, спрямовані на розвиток освіти та науки, міжнародної діяльності Університету, інформатизації та управління. Документ також включає пріоритетні завдання у сфері корпоративної культури, розвиток соціальної сфери та матеріально-технічної бази, і, звичайно, стратегічні цілі у галузі матеріального забезпечення.

Володимир Петрович, зосередив увагу делегатів на основних положеннях Стратегії, окресливши головні стратегічні цілі Університету на 2021-2025 роки, серед яких забезпечення високої якості освітнього процесу, досягнення найвищих стандартів у наукових дослідженнях та інноваціях, поглиблення інтеграції Університету в світовий освітній та науковий простір, створення новаторської освітньо-наукової, інформаційно-комунікаційної та соціальної інфраструктури, посилення ролі студентського самоврядування і громадського контролю.

«Стратегію розвитку Університету побудовано на основі принципу цілокупності. Університет має свою історію, свої традиції, свої напрацювання, але очевидно ми маємо залучити і нові інноваційні надбання не тільки українських, але й західних університетів», – зауважив Ректор, підкресливши, що документ має бути живим і відкритим, базуючись на певних класичних напрацюваннях Університету. Володимир Петрович зосередив увагу колег і на ролі Львівського університету у житті суспільства: «Університет є передусім соціокультурним феноменом соціального характеру і призначення. Ми виконуємо соціальну місію розбудови Української Держави і зміцнення української нації. Саме під цим кутом з огляду на ті проблеми, які є визначальними для розвитку громадського суспільства, варто розглядати перспективи розвитку Університету».

В обговоренні Стратегії виступили декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський, професор кафедри неорганічної хімії Володимир Павлюк. Одноголосним рішенням делегатів Конференції Стратегію розвитку Львівського університету на 2021-2025 роки затвердили. Напередодні, Стратегію затвердила Вчена рада Університету.

Відповідно до порядку денного делегати Конференції також заслухали питання про реалізацію інвестиційного проєкту щодо будівництва багатоквартирного будинку за адресою вул. Величковського, 84.

Ректор Володимир Мельник ознайомив присутніх з основними аспектами реалізації згаданого проєкту, окресливши головні проблемні питання, пов’язані з будівництвом житлового багатоквартирного будинку.

Водночас голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек акцентував на тому, що питання будівництва житлового багатоквартирного будинку за згаданою адресою неодноразово обговорено з працівниками Університету, у тому числі під час громадських слухань, зустрічей з потенційними інвесторами та на Конференції трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Перед делегатами Конференції виступив і новообраний голова Громадської ради Університету Михайло Микієвич, який доповів колегам про те, що питання реалізації інвестиційного проєкту щодо будівництва багатоквартирного будинку за адресою вул. Величковського, 84 розглянули на засіданнях Громадської ради 30 березня і 12 квітня. За словами, Михайла Миколайовича, члени Громадської ради підтримують згадану ініціативу, зокрема, визначення інвестором з реалізації проєкту будівельну компанію «Буд Інвест Ком».

Відтак, делегати Конференції схвалили інвестиційний проєкт щодо будівництва багатоквартирного будинку за адресою вул. Величковського, 84, визначивши інвестором щодо реалізації проєкту будівельну компанію «Буд Інвест Ком». Водночас ректорату, профкому працівників та Громадській раді Університету доручили забезпечити реалізацію цього інвестиційного проєкту, а контроль за виконанням програми поклали на Громадську раду Університету.

Підсумовуючи, ректор подякував усім учасникам Конференції за активну роботу й поділився ключовими досягненнями та перемогами університетської спільноти. Володимир Петрович, зокрема, привітав колективи факультетів Університету,  які увійшли до ТОП-100 найкращих факультетів України за версією Forbes. Ректор також висловив щирі вітання переможцям та призерам Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Leopolis.news