logo
16/05
15/05
14/05
13/05
2 ...

В українській розвідці бачать три можливих варіанти дій армії РФ

14-04-2021 19:36427

В українській розвідці бачать три можливих варіанти дій армії РФ

У розвідці кажуть, що рівень загрози застосування військової сили з боку Російської Федерації зріс, оскільки РФ має на меті зберегти Україну в сфері свого геополітичного впливу і отримати інші переваги.

Про це сказав начальник головного управління розвідки Міністерства оборони України полковник Кирило Буданов на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки в середу, інформує «Українська правда» із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«У цілому, аналіз середовища безпеки навколо України свідчить про наростання рівня загрози застосування військової сили з боку РФ. Мета – зберегти Україну в сфері свого геополітичного впливу, змусити її відмовитися від євроатлантичних прагнень і вирішити питання окупованих територій на умовах Москви», – сказав він.

За оцінками ГУР Міноборони України, РФ може реалізувати три варіанти дій проти України:

По-перше, це може бути демонстрація сили біля держкордону України і в окупованому Криму шляхом проведення заходів військового характеру.

По-друге, може мати місце військова операція збройних сил РФ з метою вирішення проблеми водопостачання Криму із захопленням частини території південних областей України.

Третім варіантом є провокування підрозділів об'єднаних сил України до реалізації військових дій на тимчасово окупованій території Донбасу.

Буданов розповів, що станом на початок березня поточного року поблизу державного кордону України було розгорнуто збройні сили Російської Федерації в складі двох армій військово-повітряних сил і протиповітряної оборони (ППО), а також Чорноморського флоту, а в готовності до застосування знаходилися 28 батальйонних тактичних груп (БТГР) на Орловсько-Воронезькому, Донському і Кримському операційних напрямках.

За даними розвідки загальна чисельність розгорнутої групи становила 89 тисяч осіб.

Буданов зазначив, що орієнтовно, завершення розгортання повного складу сил і засобів РФ поблизу держкордону України і на тимчасово окупованій території АР Крим очікується на 20 квітня. Кількість особового складу до цієї дати має збільшитися до 110 тисячі осіб.

Leopolis.news