logo
10/05
09/05
08/05
07/05
06/05
05/05
2 ...

В Україні виявили нову схему фальсифікації ПЛР-тестів

30-04-2021 16:01558

В Україні виявили нову схему фальсифікації ПЛР-тестів

Служба безпеки України заблокувала нову схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів.

 

 

 

 

Як інформує пресцентр СБУ, ділки вступили у змову з приватними медичними закладами і «якісно» підробляли результати тестів, із внесенням інформації у додаток «Дій вдома». Своїми діями вони могли спричинити поширення пандемії COVID-19. 

За інформацією спецслужби, зловмисники використовували відсутність належного контролю якості лабораторних досліджень. Ділки вступили у змову з персоналом приватних лабораторій для підробки довідок про їх результати. 

Оперативники спецслужби встановили, що організатори розмістили рекламу на онлайн-ресурсах про організацію видачі термінових довідок із негативними результатами тестів. «Послугу» пропонували українським громадянам, які повернулись із-за кордону для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції. 

Співробітники СБ України задокументували масове виготовлення підроблених довідок про результати проведення ПЛР-тестів у чотирьох київських приватних лабораторіях однієї комерційної структури. Вартість «послуг» коливалась залежно від терміновості видачі довідки і сягала до 1 тис. грн. Уже попередньо встановлено кілька сотень громадян, які здавали тести у цих клініках. Також зафіксовано, що персонал медзакладів вносив сфальсифіковані дані до мобільного додатку «Дій вдома». 

Під час обшуків у Києві правоохоронці вилучили: 

  •     документацію, зокрема, касові книги та квитанції;
  •     сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів;
  •     інші матеріали, що підтверджують проведення оборудок.  

Наразі тривають слідчі дії у кримінальному провадженні за статтями 190 і 366 Кримінального кодексу України. 

Викриття протиправної діяльності проводило Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України спільно зі Слідчим відділом Дніпровського управління поліції ГУНП в м. Києві під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури м. Києва. 

Leopolis.news