logo
16/05
15/05
14/05
13/05
2 ...

Тарифи на газ, переоформлення субсидій, пом'якшення карантину: що змінилося в травні

03-05-2021 17:351020

Тарифи на газ, переоформлення субсидій, пом'якшення карантину: що змінилося в травні
Фото: economics.segodnya.ua

Підвищення ціни на газ, нові правила призначення субсидій, а також відкриття кордонів для туристів – ось неповний список змін, які чекають на українців в травні. 

Про це повідомляє сайт «Сьогодні».

Річний тариф на газ

В Україні з 1 травня 2021 року вводяться річні тарифи на газ для населення. Діятимуть вони до 30 квітня 2022 року. Ціну введуть за замовчуванням для всіх споживачів, але в добровільному порядку можна буде вибрати і місячний тариф.

Розцінки будуть економічно обґрунтованими, але при цьому ціна фіксуватиметься на весь рік. У такому випадку влітку ціна буде вищою за ринкову, а взимку – нижче. Робиться це для того, щоб тариф був передбачуваним.

«Нафтогаз» пропонує газ за вартістю 7,96 грн за куб.м (у квітні – 6,86 грн/куб.м). В регіонах, де компанія є постачальником останньої надії, встановлений тариф 9,57 грн/куб.м.

Найвища ціна на газ у Житомирській, Чернівецькій, Херсонській обласних енергопостачальних компаніях – 13,50 грн за куб.м. Найвигідніші умови у компанії "Евод Трейд" КП "Луцькводоканал" – 7,88 грн.

В Україні переоформлять всі субсидії

З травня одержувачі субсидій повинні будуть подати нову заявку до органів соціального захисту населення. Заявки можна буде подавати протягом п'яти місяців поштою або онлайн. Крім того, тепер всі субсидіанти отримуватимуть виплати «живими грошима» – тобто в готівковій формі.

При цьому субсидії не призначатимуться в таких випадках:

У одержувача є 100 тис. гривень на депозитному рахунку в банку;

одержувач купив новий автомобіль;

одержувач за один раз купив валюти більш ніж на 50 тис. гривень.

Підвищення ціни на електроенергію не буде

З січня в країні діє фіксований тариф на електрику для населення – 1,68 грн/кВт∙год. Як заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, тариф для споживачів залишиться незмінним до 30 червня.

Старт ЗНО

Основна сесія тестування пройде з 21 травня по 10 червня. Випускникам необхідно здати п'ять предметів з 12 представлених.

  • хімія – 21 травня;
  • іспанська, німецька, французька мови – 24 травня;
  • англійську мова – 25 травня;
  • математика – 28 травня.

Тестування з інших предметів пройде вже в червні.

Відкриття кордонів і нові правила

З 1 травня українські туристи можуть поїхати до Болгарії. З собою потрібно мати довідку про вакцинацію, ПЛР-тест або документ про наявність антитіл до коронавірусу.

З 15 травня Туреччина спрощує відвідування країни для іноземців з 10 країн – скасовується вимога щодо пред'явлення результату тесту на коронавірус.

Також у травні планується відкриття кордонів з Австрією. Однак туристам необхідний документ про вакцинацію або ж ПЛР-тест.

Leopolis.news