logo
15/05
14/05
13/05
12/05
11/05
2 ...

Зеленський у Польщі підписав спільну декларацію з чотирма державами

03-05-2021 19:35542

Зеленський у Польщі підписав спільну декларацію з чотирма державами
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський та президенти Польщі, Естонії, Литви та Латвії зібрались у Варшаві сьогодні, 3 травня, щоб підписати спільну декларацію на честь 230-ї річниці Конституції.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

«Ми, президенти Республіки Польща, Естонської Республіки, України, Латвійської Республіки та Литовської Республіки, зустрічаємося сьогодні у Варшаві, щоб спільно відзначити 230-ту річницю ухвалення Конституції 3 травня. Ухвалення у 1791 році цього важливого акта, що регулював правову систему Речі Посполитої, мало історичне значення, оскільки це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності», - йдеться у декларації.

Президенти зауважують, що «згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє».

«Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності», - зауважили глави п'ятьох держав.

Крім того, у декларації йдеться, що президенти «з розумінням і підтримкою ставляться до устремлінь усіх націй регіону, з якими наші народи поєднує спільна історична доля і які сьогодні прагнуть, як і ми, користуватися благами свободи й демократії, відважно вимагаючи поваги до своїх прав».

«Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо», - говориться у декларації. 

Leopolis.news