logo
22/06
18/06
17/06
16/06
15/06
14/06
2 ...

Львівська облрада перевірить умови навчання у центрах для дітей з особливими освітніми потребами

13-05-2021 18:04413

Львівська облрада перевірить умови навчання у центрах для дітей з особливими освітніми потребами

У Львівській обласній раді створять робочу групу для перевірки умов і якості навчання в центрах для дітей з особливими освітніми потребами.

Як інформує пресслужба ЛОР, питання функціонування освітньо-соціального-культурного центру Святого Антонія сьогодні обговорили на спільному засіданні постійних комісій з питань освіти, науки та інновацій, з питань комунального майна та з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій, під головуванням голови Львівської обласної ради Ірини Гримак.  

Освітньо-соціально-культурний центр Святого Антонія для супроводу дітей та підлітків  з аутизмом та комплексними порушеннями був створений у 2016 році за рішенням Львівської обласної ради на базі Спеціальної школи Марії Покрови.

«Ми робимо акцент на соціалізації дітей та намагаємося допомогти їм інтегруватися в суспільство. Спочатку проєкт створювався як експериментальний, проте колектив центру створив середовище для реабілітації, навчання особливих дітей, тут вони реалізовують своє право на освіту», – розповіла координаторка освітнього соціально-культурного центру Галина Царьова.

Вона перелічила різноманітні ініціативи, які вдалося втілити разом з родинами вихованців. Це проєкти професійної підготовки, інклюзивно-тренінгові табори, співпраця з міжнародними партнерами.

У червні 2021 року завершується обласний п’ятирічний науково-педагогічний експеримент. Відтак перед обласною радою постало питання формату подальшого функціонування освітньо-соціально-культурного центру.

«Засновником центру Святого Антонія є Львівська обласна рада, тому ми повинні чітко оцінити результати діяльності закладу та прийняти рішення щодо умов його функціонування», – зазначила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Підсумувавши сказане учасниками засідання, Ірина Гримак ініціювала створення робочої групи, до якої увійдуть представники депутатських комісій, працівники департаменту обласної державної адміністрації та незалежні експерти.

«До 1 червня ми маємо проаналізувати діяльність школи та центру. Зараз вони функціонують в одному приміщенні. Очевидно це спричиняє певний дискомфорт. Керуючись  напрацьованими робочою групою висновками депутати обласної ради приймуть рішення про те, чи залишати центр в приміщеннях школи, чи подбати про окрему будівлю, а можливо створити на Львівщині новий окремий заклад для надання послуг дітям, які мають особливі освітні потреби. Адже наша основна мета – подбати про комфорт  і дати дітям якісну освіту і реабілітацію», – повідомила Ірина Гримак.

Leopolis.news