logo
21/06
20/06
18/06
17/06
16/06
2 ...

Байден перед візитом до Європи: США не прагнуть конфлікту з РФ

06-06-2021 14:25307

Байден перед візитом до Європи: США не прагнуть конфлікту з РФ

Президент США Джо Байден заявив, що США не прагнуть конфлікту з Росією і хочуть «стабільних і передбачуваних відносин».

Про це йдеться у його колонці у Washington Post, пише Лівий берег.

«У середу я вирушаю до Європи у межах першої закордонної подорожі за мого президентства. Ця поїздка включає зустрічі з багатьма нашими найближчими демократичними партнерами – включаючи «Велику сімку», наших союзників у НАТО та керівництво Європейського Союзу і завершиться зустріччю з Володимиром Путіним», – зазначено у публікації.

Ця поїздка має продемонструвати «спроможність демократій одночасно відповідати на виклики та стримувати загрози цього нового часу».

Він зауважив, що зустрінеться з Путіним у Женеві після «обговорення на високому рівні з друзями, партнерами та союзниками, які бачать світ так як Сполучені Штати».

Байден зазначив, що «ми єдині у вирішенні викликів Росії щодо європейської безпеки, починаючи з її агресії в Україні, і не буде сумнівів у рішучості Сполучених Штатів захищати наші демократичні цінності, які ми не можемо відокремити від своїх інтересів».

Американський президент сказав, що у своїх телефонних дзвінках з президентом Путіним був чітким і прямим: США не прагнуть до конфлікту і хочуть стабільних та передбачуваних відносин. Зокрема, з Росією можна співпрацювати з питань стратегічної стабільності та контролю над озброєннями.

«Водночас я також передбачив значущі наслідки для поведінки, яка порушує суверенітет США, включаючи втручання у наші демократичні вибори. І президент Путін знає, що я не буду вагатися у реакції на можливі негативні дії. Коли ми зустрінемось, я ще раз підкреслю про дотримання курсу США, Європою та демократичними країнами-однодумцями на відстоювання прав і гідності людей», – підсумував він.

Як відомо, Джо Байден візьме участь в саміті «Великої сімки» у Великобританії 11-13 червня і в саміті НАТО у Брюсселі 14 червня.

16 червня він зустрінеться з Володимиром Путіним.

Leopolis.news