logo
21/06
20/06
18/06
17/06
16/06
2 ...

Варшава засудила рішення Білорусі зробити святом день вторгнення СРСР у Польщу

09-06-2021 10:48358

Варшава засудила рішення Білорусі зробити святом день вторгнення СРСР у Польщу

МЗС Польщі висловило обурення оголошення влади Білорусі про встановлення 17 вересня нового державного свята – так званого Дня народної єдності.

 

Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства РП.

«Базувати історичну політику Білорусі на спадщині пакту Сталіна-Гітлера абсолютно незрозуміло. Це жест, який є частиною російських дій, спрямованих на переосмислення надзвичайно складної історії нашого регіону, що завадить Білорусі вести діалог та досягти взаєморозуміння з сусідніми країнами, а також з європейськими країнами», – сказано у заяві.

Як нагадує міністерство РП, 17 вересня 1939 року Радянський союз вторгся в Польщу, яка тоді воювала з військами нацистської Німеччини.

«Таким чином Радянський союз реалізував секретний протокол пакту Ріббентропа-Молотова, укладений СРСР і Третім рейхом 23 серпня 1939 року, що безпосередньо призвело до початку Другої світової війни. Цей спільний радянсько-нацистський напад на Польщу започаткував найстрашнішу війну в історії світу, яка коштувала життя 60 мільйонів людей, включаючи жителів Білорусі», – йдеться у заяві.

«Встановлення Дня народної єдності на честь включення Білорусі до Союзу Радянських Соціалістичних Республік є прославленням радянської спадщини та спробою відрізання Білорусі від справжніх коренів. Це акт, який підриває незалежність і суверенітет Білорусі», – заявили в МЗС Польщі.

Як відомо, 7 червня самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко оголосив державним святом 17 вересня – день, коли у 1939 році радянські війська перейшли східний кордон Польщі та рушили назустріч військам нацистської Німеччини. 

Leopolis.news