logo
23/06
22/06
21/06
20/06
19/06
18/06
2 ...

У Львові презентували економічну модель функціонування медичної галузі міста

09-06-2021 14:49289

У Львові презентували економічну модель функціонування медичної галузі міста
Фото: Роман Балук

У межах Екстреного медичного форуму «Якою буде медицина у Львові?» сьогодні, 9 червня, у великій сесійній залі Львівської міської ради відбулася презентація економічної моделі функціонування медичної галузі у Львові.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Зокрема, про утворення ТМО (територіальних медичних об’єднання) та економічний ефект для лікарень і пацієнтів від такого об’єднання розповів перший заступник міського голови Львова, заступник з економічного розвитку Андрій Москаленко.

«Коли порівняти дохідну частину кожного медичного закладу - які є кошти на закупівлю обладнання, залучення нових пакетів послуг, коли на основі коштів минулого року змоделювати медичні об’єднання, то бачимо, що можемо додатково згенерувати 56 млн грн станом на минулий рік.

До прикладу, ТМО №1. Тут ми говоримо про лікарню швидкої медичної допомоги, 8-му лікарню і дитячу. Бачимо, що два перші медичні заклади, за рахунок власних надходжень, платних послуг, продовжують зберігати позитивну динаміку. Відповідно ці два заклади можуть підсилювати третій лише за рахунок того, що будуть відкривати нові послуги і підтримувати ту медичну гарантію медичних послуг, яка має бути у місті, зокрема і щодо дитинства.

Якщо проаналізуємо ці медичні заклади по кількості працівників, то найбільше є у лікарні швидкої медичної допомоги. Однак заробітна плата є найвищою у 8 лікарні. Тому ми ставимо завдання про підвищення заробітної плати у всій структурі ТМО.

Щодо кейсів, які можуть давати економію і додаткову вартість, то, найперше, це державні публічні процедури по закупівлях. Наприклад, лікарня швидкої допомоги зекономила вже у 2021 році 10,9 млн грн, 8-ма лікарня - 180 тис грн, дитяча лікарня - 860 тис. грн. Якщо вони будуть спільно працювати, то мова вже йде про додатковий обсяг економії близько 5,3 млн грн.

Друге територіальне медичне об’єднання моделюється на базі чотирьох медичних закладів – це 1, 4, 5 клінічні лікарні і Хоспіс. Якщо дивитися на фінансові показники за цей рік, то бачимо, що Хоспіс потребуватиме дофінансування і є потреба збалансовувати і підтримувати в синергії кожен із закладів. Якщо моделювати таке об’єднання, то ми говоримо в комплексі про позитив у фінансовому плані, і позитив для лікарів і всіх працівників та пацієнтів. Щодо кількості працівників, то найбільше медичного персоналу є у 1 лікарні, натомість заробітна плата вища у 5-ій. Тут також враховуватимемо вищу заробітну плату. Також маємо економію у кожному з цих установ завдяки державним закупівлям, а при об’єднанні - ще 2 млн грн буде додатково.

Третє ТМО – це акушерство і гінекологія – це 3-тя міська клінічна лікарня і пологовий будинок №1. Також маємо економію по закупівлях через Прозоро. При об’єднані очікуємо ще додаткову економію у розмірі 900 тис грн.

Отож, утворення ТМО дає змогу медичним закладам підтримувати один одного, підсилювати необхідні напрямки роботи, додатково генерувати нові надходження. А щодо заробітної платні, то ми рівняємося до вищого показника. Тому ми ставимо за мету, щоб впродовж цього року пройти ряд трансформацій, плюс співпраця з міжнародними інституціями, дають нам змогу удосконалюватися, бути містом України, з якого будуть брати приклад з точки зору прецедентності і того, як потрібно вдосконалювати медичну галузь», - доповів Андрій Москаленко.

Leopolis.news