logo
22/06
2 ...

Телеканал «НАШ» оштрафували за російську пропаганду

10-06-2021 19:14221

Телеканал «НАШ» оштрафували за російську пропаганду

Національна рада на засіданні розглянула результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ «НАШ 365» (логотип «НАШ»), м. Київ, і за порушення вимог українського законодавства застосувала до мовника попередження і штрафну санкцію на суму понад 110 000 грн.

 

Відповідне рішення Нацрада ухвалила 10 червня.

Позапланову безвиїзну перевірку мовнику було призначено за результатами моніторингу ефіру телеканалу за 4 лютого 2021 року. У цей день зафіксовано пряму трансляцію передачі «Марафон» о 15:04, у якій брав участь народний депутат України VII та VIII скликань Євген Балицький (повтор передачі – 5 лютого о 01:21).

Під час діалогу із Артемом Нікіфоровим і Ольгою Веремій у прямому ефірі Євген Балицький поширював твердження  і наративи пропаганди Російської Федерації про «зовнішнє управління» в Україні, що, на його думку, створює значну соціальну, національну напруженість, унеможливлює реалізацію соціально-економічних програм, перешкоджає спільним діям органів державної влади із громадськістю, веде до загострення протистояння різних соціально-політичних груп у суспільстві. Також  у висловах цього гостя програми зафіксовано намагання спотворити історичні факти та події в Україні,  він, зокрема, говорив нібито про причетність українців до трагедії Бабиного Яру, вживав словосполучення «так называемого Голодомора», заперечував  значення подій Революції Гідності тощо.

Ось одна із цитат: «Посмотрите, что было во Вторую мировую войну, Великую Отечественную. Иуды, вот эти полицаи в Бабьем Яру, людей убивали. Это ж делали не Вермахт, это даже не СС почти что, это делали… Это делали наши с вами співвітчизники, як то кажуть, которые 5 лет до этой войны… или 7 лет… забирали хлеб. Они ж не с Кемерово приехали во время так называемого Голодомора… Это ж наши с вами делали соседи… ну не наши, а наших дедов. Это ж они забирали хлеб, это ж не с Владивостока приехал парень с наганом, свои же забирали. Свои же убивали евреев в Бабьем Яру и не только евреев…»

Ведучі телеканалу під час прямої трансляції не реагували на висловлювання гостя передачі, тим самим проігнорували право глядачів на повну та об’єктивну інформацію. Під час повторної трансляції до передачі не було внесено змін, що свідчить про відсутність редакційної модерації й усвідомлену та цілеспрямовану дію телерадіоорганізації на поширення в ефірі пропаганди країни-агресора та розпалювання національної ворожнечі і ненависті.

Національна рада визнала порушення ТОВ «НАШ 365» вимог абзаців четвертого, шостого частини другої статті 6, пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію» та застосувала до мовника санкцію «оголошення попередження». За наявність закликів у висловлюваннях, які були поширені в ефірі телеканалу, до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі відповідно до частини восьмої статті 72 Закону України  «Про телебачення і радіомовлення» на мовника накладено штраф – 25% суми ліцензійного збору, що становить 114 067,50 грн.

Крім того, цього ж дня Національна рада застосувала до мовника санкцію «стягнення штрафу»  за результатами ще однієї перевірки. Зокрема, за розпалювання ворожнечі у висловлюваннях Вадима Рабіновича, що прозвучали  в ефірі цього мовника 3 лютого 2021 року у передачі «Наш ранок». Також регулятор призначив нові позапланові безвиїзні перевірки телеканалу за поширення в ефірі висловлювань з ознаками мови ворожнечі Олени Лукаш та Андрія Пальчевського. Крім того, перевірку призначено телеканалу «Максі ТВ», який також транслює програми телеканалу «НАШ», за висловлювання протиправного характеру Петра Симоненка.

Leopolis.news